Real Madrid po druhýkrát stratil ligové body, Griezmann hetrikom zariadil triumf Atlética

Nervozita počas zápasu, v strkanici viacerí hráči Sevilly a Vinícius JúniorNervozita počas zápasu, v strkanici viacerí hráči Sevilly a Vinícius Júnior

SEVILLA - Futbalisti Realu Madrid iba druhýkrát v prebiehajúcej sezóne španielskej La Ligy stratili body. V sobotňajšom zápase 10. kola remizovali na pôde FC Sevilla 1:1.

Na čele majú trojbodový náskok pred mestským rivalom Atléticom, ktorý triumfoval na pôde Celty Vigo 3:0 vďaka hetriku Antoinea Griezmanna. "Los Colchoneros" však v porovnaní s Realom odohrali o zápas menej.

"Biely balet" prehrával od 74. minúty po vlastnom góle obrancu Davida Alabu, o štyri minúty neskôr vyrovnal Dani Carvajal. Real vedie o tri body pred dvojicou Atletico - Girona, ktorá má takisto zápas k dobru - v nedeľu sa predstaví proti Almerii.

Futbalisti Mallorcy nezvíťazili už v piatom dueli španielskej La Ligy za sebou. V sobotnom zápase 10. kola prehrali na pôde Realu Sociedad San Sebastian 0:1. Slovenský obranca Martin Valjent odohral za hostí celé stretnutie, brankár Dominik Greif sedel na lavičke náhradníkov.

V ďalšom zápase Getafe remizovalo s Betisom Sevilla 1:1.

La Liga - 10. kolo:

Real Sociedad San Sebastian - RCD Mallorca 1:0 (0:0)
Gól: 64. Mendez
/M. Valjent odohral celý zápas, brankár D. Greif (obaja Mallorca) sedel na lavičke náhradníkov/

FC Getafe - Betis Sevilla 1:1 (1:1)
Góly: 17. Mayoral - 1. Roca

FC Sevilla - Real Madrid 1:1 (0:0)
Góly: 74. Alaba (vl.) - 78. Carvajal

Celta Vigo - Atlético Madrid 0:3 (0:1)
Góly: 29., 64. a 71. Griezmann (prvý z 11 m), ČK: 25. Villar (Celta)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Atlético Madrid RCD Mallorca Sevilla FC Martin Valjent Antoine Griezmann Real Madrid CF Real Sociedad San Sebastian Dominik Greif RC Celta de Vigo