FOTO+VIDEO Nechutné, čo si musel vytrpieť Vinícius: Ešte aj mladé dievča napodobňovalo opicu

Nervozita počas zápasu, v strkanici viacerí hráči Sevilly a Vinícius JúniorNervozita počas zápasu, v strkanici viacerí hráči Sevilly a Vinícius Júnior

SEVILLA - Španielsky futbalový klub FC Sevilla vykázal z domovského štadióna fanúšika a podal voči nemu sťažnosť na políciu.

K incidentu došlo počas sobotného zápasu La Ligy s Realom Madrid (1:1), priaznivec údajne prejavil rasistické správanie voči brazílskemu útočníkovi Viníciusovi Júniorovi.

"Odsudzujeme akékoľvek xenofóbne a rasistické správanie, dokonca aj ojedinelý prípad, ako je tento. Budeme spolupracovať s úradmi na odstránení týchto postojov," citovala z vyhlásenia klubu agentúra AP.

Vinícius Júnior sa stal v minulosti viackrát terčom rasizmu. Situácia na španielskych štadiónoch sa ani po týchto prípadoch nezlepšila. "Ďalšia smutná epizóda pre futbal v Španielsku. Zároveň však ďakujem Seville za rýchlu reakciu a potrestanie vinníka," napísal Vinícius Júnior na sociálnej sieti X.

Po stretnutí si 23-ročný Brazílčan všimol na videu iné rasistické správanie, a to dokonca v podaní mladistvého diváka. "Dostali sa ku mne zábery, na ktorých vidieť, ako mi z tribúny ukazuje nevhodné gestá dievča v tínedžerskom veku. Veľmi ma mrzí, že ho rodičia nenaučili slušnému správaniu."

Viac o téme: Sevilla FC Real Madrid CF Vinícius Júnior
  • Autor: © Zoznam/
  • Foto a VIDEO: Twitter/Mayank Goel, Vini Jr.
  • Zdroj: TASR, športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy