VIDEO Slováci opäť žiarili v AHL: Dvojgólový Pospíšil hviezdou zápasu, Studenič sa konečne dočkal

Martin Pospíšil Martin Pospíšil Zdroj: Profimedia

CALGARY - Slovenský útočník Martin Pospíšil strelil v nočnom zápase nižšej zámorskej súťaže AHL dva góly a svojim druhým zásahom rozhodol o víťazstve Calgary nad Abbotsfordom 7:6 po predĺžení. Prvýkrát v sezóne sa gólovo presadil aj Marián Studenič, jeho Coachella Valley vyhrala nad Tucsonom 4:0.

Pospíšil bol druhou hviezdou zápasu, mal dva plusové body a tri strely na bránku. Na farme Calgary Flames nazbieral 23-ročný center už štyri body (3+1) v štyroch zápasoch.

Gólový účet na farme Seattlu Kraken si otvoril aj Marián Studenič a pomohol Coachella Valley k víťazstvu nad Tucsonom 4:0. Studenič skóroval už v 3. minúte a jeho gól bol napokon víťazný, v tretej tretine pridal asistenciu pri góle Shane Wrighta na 3:0. Studenič bol prvou hviezdou duelu, okrem gólu a asistencie mal dve plusky a dve strely. V dvoch zápasoch v novej sezóne AHL má bilanciu 1+2.

V drese Tucsonu bol aktívny Miloš Kelemen, keď na Chrisa Driedgera vyslal až päť striel, ale kanadský brankár si udržal čisté konto. Kelemen mal jeden mínusový bod, na farme Arizony Coyotes strelil jeden gól v troch zápasoch.

Do štatistík sa v noci na nedeľu nezapísali Jakub Demek (Henderson), Adam Sýkora (Hartford), ani Martin Chromiak (Ontario). Pre zranenie stále nehral Šimon Nemec (Utica).

Viac o téme: AHL Calgary Marián Studenič Tucson Roadrunners Martin Pospíšil Abbotsford Coachella Valley