Na Edmonton sa valí jedna lavína za druhou: Hrozný štart a teraz bude aj bez McDavida

Kanadský hokejista Connor McDavidKanadský hokejista Connor McDavid Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

EDMONTON - Hokejisti Edmontonu si budú musieť v NHL poradiť v najbližšom čase bez kapitána Connora McDavida.

Dvadsaťšesťročný útočník nedokončil sobotný domáci zápas Oilers s Winnipegom. Kvôli bližšie nešpecifikovanému zraneniu v hornej časti tela má byť mimo hry jeden až dva týždne. Klub o tom informoval na svojom webe.

McDavid, ktorý je považovaný za najlepšieho hokejistu súčasnosti, sa zranil necelých päť minút pred koncom základnej hracej doby duelu, ktorý Jets nakoniec vyhrali 3:2 v predĺžení. Pri prechode do protiútoku sa z ničoho nič chytil rukou v oblasti nad pásom na ľavej strane tela. "Nezdalo sa, že by sa tam niečo stalo, vyzeralo to takto počas hry zo všetkého najviac ako nejaký svalový problém," povedal po zápase tréner kanadského celku Jay Woodcroft.

Víťaz Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hokejistu základnej časti za minulú sezónu, po ktorej prevzal trofej už piatykrát v kariére a okrem toho získal tretíkrát aj prestížnu Hart Memorial Trophy určenú najužitočnejšiemu hráčovi, už nezasiahol do zvyšku stretnutia. Na ľade sa skúsil prejsť len počas krátkej prestávky pred predĺžením, ale ani v ňom už neodohral ani jediné striedanie.

McDavid na úvod sezóny bodoval vo všetkých piatich zápasoch a pripísal si dva góly a šesť prihrávok. Dve asistencie zaznamenal práve v súboji s Jets. Edmontonu sa ale výsledkovo príliš nedarí, z desiatich možných bodov si pripísal len tri a oslavoval doteraz iba jedinú výhru.

V tomto týždni sú pred Oilers tri zápasy. Predstavia sa na ľade Minnesoty, potom privítajú doma New York Rangers a v noci z nedele na pondelok je na programe stretnutie Heritage Classic, v ktorom pod holým nebom vyzvú v "Bitke o Albertu" na Commonwealth Stadium veľkého rivala Calgary. McDavidovi hrozí, že príde aj o túto očakávanú udalosť.

Viac o téme: NHL Winnipeg Jets Edmonton Oilers Connor McDavid