V Ružomberku pôjdu zahraničnou cestou: Najvyššia súťaž svedkom tretej trénerskej zmeny

Český tréner Ondřej Smetana sa upísal RužomberkuČeský tréner Ondřej Smetana sa upísal Ružomberku Zdroj: mfkruzomberok.sk

RUŽOMBEROK - Novým trénerom futbalistov MFK Ružomberok sa stal Čech Ondřej Smetana. S účastníkom Niké ligy sa dohodol na zmluve do 31. decembra 2024.

Vo funkcii vystriedal Petra Tomka, ktorý bude pôsobiť na pozícii jeho asistenta. Informovala o tom oficiálna stránka klubu.

Štyridsaťjedenročný kormidelník povedie mužstvo už v stredajšom zápase 4. kola Slovnaft Cupu v liptovskom derby proti Tatranu Liptovský Mikuláš. Počas trénerskej kariéry viedol Odru Petřkovice, Vítkovice, Baník Ostrava, najprv rezervu a potom A-mužstvo, Vysočinu Jihlava a naposledy treťoligový Hlučín.

"Očakávaní je, samozrejme, veľa. Veď prichádzam do nového prostredia a sám som zvedavý, do čoho presne idem. Určite sa teším. Som rád, že napokon sme sa na takomto úseku dohodli, hoci z určitého pohľadu je to aj krátky čas, no dlhší než mal pôvodne byť. Teraz už len treba pracovať na ihrisku a zlepšovať sa," uviedol Smetana. V realizačnom tíme nenastali okrem výmeny na poste hlavného trénera žiadne ďalšie zmeny.

V tomto ročníku Niké ligy ide o tretiu zmenu trénera. Kormidelníka vymenil aj MFK Zemplín Michalovce, ktorý angažoval Petra Struhára namiesto Mareka Petruša. FC Košice v pondelok ukončili zmluvu s Antonom Šoltisom a dočasným koučom sa stal Miroslav Sovič.

Viac o téme: Slovensko SFZ MFK Ružomberok Niké liga Ondřej Smetana
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/MFK Ružomberok
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy