VIDEO Škaredý hit na Adama Ružičku! Strach a hrôza, fanúšikovia zatajili dych

Adam Ružička inkasoval tvrdý hit, po ktorom sa len ťažko zbieral z ľaduAdam Ružička inkasoval tvrdý hit, po ktorom sa len ťažko zbieral z ľadu Zdroj: repro foto Twitter/Jonny Lazarus

CALGARY - Hokejisti Calgary Flames podľahli v nočnom zápase zámorskej NHL New Yorku Rangers 1:3.

Nešťastný zápas odohral najmä slovenský útočník v službách Flames Adam Ružička. Ten v prebiehajúcej sezóne dostáva pod novým trénerom viac priestoru, za čo sa v siedmych zápasoch ovďačil štyrmi bodmi. S dvoma gólmi a dvoma asistenciami je najproduktívnejším Slovákom v NHL.

V dnešnom zápase proti Rangers začal opäť dobre a v úvodných minútach sa prezentoval jedným streleckým zakončením. Počas prvej tretiny však prišiel veľmi tvrdý hit od Jimmyho Veseyho, po ktorom urastený útočník narazil hlavou na mantinel. Dvadsaťštyriročný Slovák sa po tomto ataku len ťažko dvíhal z ľadu.

Pri ochode do kabín sa držal za pravú ruku a zrejme utrpel zranenie ramena. Škaredý náraz Veseyho nebol rozhodcami potrestaný, na čo diváci v aréne reagovali hlasitým bučaním. Ružička v zápase nakoniec dohral a do stretnutia sa z kabíny už nevrátil.

Viac o téme: New York Rangers Calgary Flames Adam Ružička
  • Zdroj: TASR, Športky