V núdzi spoznáš tých najvernejších priateľov: Srbi ukázali, že ich srdcia sú skutočne zo zlata

Srbská vlajkaSrbská vlajka Zdroj: Getty Images

ISTANBUL/BELEHRAD - Basketbalisti Maccabi Tel Aviv počas vojny medzi Izraelom a Palestínčanmi budú hrať zápasy Európskej ligy v Belehrade. O náhradnom dejisku informovalo vedenie súťaže na svojom webe po utorkovom stretnutí v Istanbule.

Najbližšie domáce stretnutia majú hráči Maccabi na programe 9. novembra proti Bayernu Mníchov. O týždeň skôr mali hrať proti Realu Madrid, ale duel bol odložený. Dovtedy sa izraelský klub predstaví dvakrát na ihrisku súpera, a to v Monaku a Miláne.

"Maccabi získalo podporu belehradského magistrátu a srbskej vlády a zapojí sa do rozhovorov s cieľom naplánovať nevyhnutné bezpečnostné opatrenia, ktoré ochránia integritu všetkých zúčastnených, čo je priorita Euroligy a jej klubov," uviedli zástupcovia súťaže. Hrá ju osemnásť tímov vrátane Barcelony s dvojicou českých reprezentantov Tomáš Satoranský, Ján Veselý.

Z Európskeho pohára žien už odstúpili basketbalistky Ramatu Hašaron. Má ho hrať aj Ramla, kde od septembra pôsobila česká pivotka Renáta Březinová, ktorá sa po útoku Hamasu na Izrael vrátila do Česka. Ďalšie izraelské kluby by mali hrať domáce pohárové zápasy na Cypre.

Viac o téme: Srbsko Belehrad Euroliga Maccabi Tel Aviv
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy