VIDEO Kopačky vyčistené, Spartak pripravený: Prekvapujúce Gašparíkovo vyhlásenie o súperovi

Tréner futbalového klubu FC Spartak Trnava Michal GašparíkTréner futbalového klubu FC Spartak Trnava Michal Gašparík Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Spartak Trnava narazí v treťom kole skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy na dánsky FC Nordsjaelland. Duel má na Štadióne Antona Malatinského výkop vo štvrtok o 21:00.

Podľa trénera andelov Michala Gašparíka pôjde ešte o náročnejší duel ako zažili andeli s Ludogorcom Razgrad (0:4) a Fenerbahce Istanbul (1:2).

"Nordsjaelland analyzujeme už dlho. Urobili sme veľa analýz a videli množstvo zápasov. Pre mňa je to najsilnejší súper v skupine. Viem, že Fenerbahce má štyroch - piatich svetových hráčov, ktorí patria k špičke v Európe, ale systémovo a štýlom hry v skupine sa jednoznačne najťažšie hrá proti Nordsjaellandu.

Dáni to dokázali aj v poslednom zápase, keď vyhrali 7:1 nad Ludogorcom, a taktiež v Istanbule, hoci napokon po dvoch štandardkách s Fenerbahce prehrali, ale boli lepším tímom. Hrali kultivovanejšie a pôsobili na ihrisku lepšie," povedal na predzápasovej tlačovej konferencii Michal Gašparík.

Trnavčania sa pripravujú na to, že Nordsjaelland je veľmi silný v hre s loptou a využíva rýchlosť svojich hráčov, ktorí hrajú blízko pri sebe na veľa krátkych prihrávok.

"Uvidíme, čoho sme v domácich podmienkach schopní, verím, že príde veľa ľudí a vyburcuje nás to k výkonu, aby sme strhli obecenstvo. Nemalo by to byť len o defenzíve, čo pravdepodobne asi dosť bude, pretože nechávajú súpera behať.

Ludogorec nás nechal behať bez lopty, Nordsjaelland zase nechal behať bez lopty Bulharov a keď hrali s Fenerbahce, nechali behať bez lopty aj Turkov. Vieme, že o tomto to bude, ale musíme nájsť pasáže, kde budeme aj my aktívni a silní s loptou. Možno nám pomôže nejaká štandardka," uvažoval nahlas lodivod Spartaka.

Pri analýze súpera videli aj diery v obrane, ktoré sa budú snažiť využiť. "Chalani sa musia o to pokúšať, byť odvážni, aj niečo cez zápas zobrať na seba. Každý nejakú zodpovednosť na ihrisku má, nemôže to byť len o defenzíve, vrchní hráči majú vytvárať šance a prípadne skórovať."

Gašparík upozornil na silu ofenzívneho trojlístka dánskeho súpera. Hrotového Ingvartsena, ktorý ešte v minulej sezóne hrával Bundesligu za Mainz, podporujú z krídelník 18-ročný Osman a 19-ročný Schjelderup, ktorý je v tíme na hosťovaní z Benficy Lisabon.

Hrajú to inak ako väčšina mužstiev

"V krídelných priestoroch je najväčšia sila súpera, veľmi dobre to majú prepracované v systéme. Hrajú síce 4-3-3, ale hrajú ho inak ako väčšina mužstiev v strednej Európe. Ani u top tímov som sa s takýmto systémom nestretol, v tom sú silní. Na druhej strane, nemajú vždy úplne dobré výsledky, veľa zápasov remizovali aj so slabšími mužstvami.

Ludogorec ich chcel veľmi vysoko pressovať, to isté robilo aj Fenerbahce, ale prepadávali Bulhari aj Turci. Fenerbahce malo asi 40 - 50 faulov za zápas, keďže nestíhali tým mladým chlapcom. Videl som ale aj sedem ligových zápasov Nordsjaellandu a so slabšími súpermi, ktorí mali kvalitný stredný blok, mali problém ako každé mužstvo. Osman je extrémne rýchly, dobrý driblér s výborným zakončením a silný jeden na jedného. Potrebujeme zdvojenie, strojenie hráčov, vtedy máme šancu."

Na zápas stále nemôže počítať s nedoliečenými Gorositom, Bukatom, Bolajim a najnovšie ani Osenim, ktorý sa zranil v zápase za Malženice, druholigovú farmu Spartaka. V uplynulých zápasoch hral Spartak s trojicou stopérov, v derby proti Slovanu v trojčlenke popri Andrejovi Ďuričovi a Lukášovi Štetinovi nechýbal Sebastian Kóša.

"Dôkladná príprava na súpera je dôležitá. Nordsjaelland má veľkú kvalitu, ale verím, že ich budeme schopní držať na dištanc, niečo zase do hry pridáme svojou kvalitou a podarí sa nám dobrý výsledok. Musíme ich udržať, aby sa nám nedostávali za chrbát," uviedol Kóša.

Spartak bude hnať dopredu početná divácka kulisa, v stredu bolo predaných viac ako 12 500 vstupeniek. Duel má na Štadióne Antona Malatinského výkop vo štvrtok 26. októbra o 21:00.

Viac o téme: UEFA FC Spartak Trnava Slovensko Michal Gašparík FC Nordsjaelland Európska konferenčná liga
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/FC Spartak Trnava; TASR/Lukáš Grinaj
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy