Dno tabuľky a mínus päť bodov? Tradičnému klubu Premier League hrozí čierny scenár

Abdoulaye Doucoure oslavuje gól so spoluhráčmi a fanúšikmi EvertonuAbdoulaye Doucoure oslavuje gól so spoluhráčmi a fanúšikmi Evertonu Zdroj: SITA/Peter Byrne/PA via AP)

LONDÝN - Riadiaci orgán anglickej futbalovej Premier League odporučil odrátať Evertonu FC 12 bodov za údajné porušenie pravidiel finančnej fair play. Denník Daily Telegraph uviedol, že liga požiadala nezávislú komisiu, ktorá prejednáva obvinenia, aby uložila prísnu sankciu.

V marci Everton už piaty rok po sebe vykázal finančnú stratu, čím sa jeho kumulatívne straty za toto obdobie vyšplhali na viac ako 430 miliónov libier. Pravidlá pritom umožňujú klubom stratiť maximálne 105 miliónov počas trojročného obdobia, inak im hrozia sankcie. Odrátanie 12 bodov by znamenalo, že "The Toffes" by mali na dne tabuľky na konte -5 bodov.

V Evertone v súčasnosti prebieha proces prevzatia klubu novým investorom. Väčšinový vlastník Farhad Moshiri súhlasil s predajom svojho 94-percentného podielu americkému investičnému fondu 777 Partners. Predaj by sa mal dokončiť do konca roka 2023, pričom podlieha schváleniu Premier League, Anglickej futbalovej asociácie (FA) a Úradu pre dohľad nad finančným trhom (FCA).

Viac o téme: Everton FC
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy