Perfektný pohľad pre slovenského diváka: Skvelá Hanckova krasojazda v Lige majstrov

Futbalisti Feyenoordu Rotterdam sa radujú z góluFutbalisti Feyenoordu Rotterdam sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Patrick Post

ROTTERDAM - Futbalisti Feyenoordu Rotterdam v zostave so slovenským obrancom Dávidom Hanckom zvíťazili v súboji E-skupiny nad Laziom Rím 3:1. So šiestimi bodmi sú čele tabuľky, Atlético Madrid totiž iba remizovalo v Glasgowe so Celticom 2:2.

Feyenoord začal aktívne a v 10. minúte hlavička Gimeneza skončila tesne vedľa pravej žrde. Po ďalšej nebezpečnej akcii domácich gól mexického útočníka neplatil pre ofsajd, no V 31. minúte sa už Gimenez dočkal. Prebral si prihrávku v šestnástke, otočil sa a strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Ivana Provedela.

V nadstavenom čase sa exportnou strelou prezentoval Ramiz Zerrouki a Feyenoord išiel do šatní s dvojgólovým náskokom. Lazio mohlo po zmene strán znížiť, no Valentin Castellanos minul prázdnu bránku a v 74. minúte inkasoval taliansky tím tretí gól z kopačky Gimeneza. Lazio už v závere iba skorigovalo prehru, keď faul na Castellanosa potrestal z penalty Pedro.

3. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov - E-skupina:

Feyenoord Rotterdam - Lazio Rím 3:1 (2:0)
Góly: 31. a 74. Gimenez, 45+2. Zerrouki - 83. Pedro (z 11 m)
/D. Hancko (Feyenoord) odohral celý zápas, L. Sauer (Feyenoord) nefiguroval na súpiske/

Celtic Glasgow - Atlético Madrid 2:2 (2:1)
Góly: 4. Furuhaši, 28. Palma - 25. Griezmann, 54. Morata