Sparta a Slavia sa v Európskej lige nezmohli ani na gól, Pireus ukončil impozantnú sériu West Hamu

Romelu Lukaku a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiRomelu Lukaku a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

PIREUS - Futbalisti West Hamu United prekvapujúco prehrali vo štvrtkovom zápase A-skupiny Európskej ligy, keď v Grécku nestačili na Olympiakos Pireus 1:2. V šlágri kola zvíťazil Brighton & Hove Albion FC doma nad Ajaxom Amsterdam 2:0 a pripísal si prvý triumf do tabuľky B-skupiny.

"Kladivári" z West Hamu ukončili svoju impozantnú sériu osemnásť zápasov bez prehry v súťažiach UEFA. Napriek prehre sa udržali na čele tabuľky, na konte majú šesť bodov a vedú vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu pred druhým Freiburgom. Ten vyhral na ihrisku posledného TSC Bačka Topola 3:1, keď v druhom polčase otočil z 0:1. Hetrik strelil Vincenzo Grifo.

V "béčku" si po dvoch remízach pripísal prvý triumf Olympique Marseille, ktorý doma zdolal AEK Atény 3:1. Hostia dohrávali od 57. minúty (1:1) bez vylúčeného Cicana Stankoviča, Marseille v 60. a 69. minúte premenilo dve penalty.

V šlágri kola vyhral Brighton doma nad Ajaxom 2:0. Angličania udreli na oboch stranách polčasovej prestávky, v 42. minúte otvoril skóre Joao Pedro a v 53. upravil na 2:0 Ansu Fati. Ajax je s dvoma bodmi posledný, Brighton má o dva viac rovnako ako druhé AEK, na čele je päťbodové Marseille.

Sparta a Slavia sa nepresadili

V C-skupine remizovala Sparta Praha na Letnej s glasgowskými Rangers 0:0 a oba tímy majú na konte zhodne po štyri body. Na čelo tabuľky sa dostal Betis Sevila, ktorý vyhral v Solúne nad Arisom tesne 1:0. Liverpool si pripísal tretí triumf a bez straty bodu vedie E-skupinu. Vo štvrtok zdolal doma Toulouse hladko 5:1.

Jan Kuchta po zahodenej Galéria fotiek (13) Jan Kuchta Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

V "géčku" vyhral favorizovaný AS Rím na Stadio Olimpico nad pražskou Slaviou 2:0, o jeho góly sa postarali už v úvodných 17 minútach Edoardo Bove a Romelu Lukaku. Rimania sú s plným počtom bodov na čele tabuľky práve pred Slaviou. V H-skupine ešte body nestratil Leverkusen, ktorý zdolal Karabach 5:1.

Bergamo aj Sporting zaváhali

Atalanta Bergamo iba remizovala na ihrisku oslabeného Sturmu Graz 2:2, no so siedmimi bodmi sa udržala na čele tabuľky. Graz i Sporting Lisabon, ktorý remizoval v Čenstochovej, nazbierali štyri.

A-skupina:

Olympiakos Pireus - West Ham United 2:1 (2:0)
Góly: 33. Fortounis, 45.+1 Rodinei - 87. Paqueta

TSC Bačka Topola - SC Freiburg 1:3 (1:0)
Góly: 13. Petrovič - 49., 59. a 69. Grifo (prvý z 11m)

1. West Ham    3 2 0 1  6:4  6
2. Freiburg    3 2 0 1  7:5  6
3. Olympiakos  3 1 1 1  6:6  4
4. TSC Bačka   3 0 1 2  4:8  1

B-skupina:

Olympique Marseille - AEK Atény 3:1 (1:0)
Góly: 27. Vitinha, 60. Harit (z 11 m), 69. Veretout (z 11 m) - 53. Pineda, ČK: 57. Stankovič (AEK)

Brighton & Hove Albion FC - Ajax Amsterdam 2:0 (1:0)

Sturm Graz - Atalanta Bergamo 2:2 (1:2)
Góly: 13. Prass, 80. Horvat (z 11 m) - 34. a 45.+7 Muriel (druhý z 11m), ČK: 53. Hierlander (Graz) po 2. ŽK

Raków Čenstochová - Sporting Lisabon 1:1 (0:1)
Góly: 79. Piasecki - 14. Coates, ČK: 8. Gyökeres (Lisabon)

1. Atalanta    3 2 1 0  6:3  7
2. Sporting    3 1 1 1  4:4  4
3. Sturm       3 1 1 1  4:4  4
4. Čenstochová 3 0 1 2  1:4  1

E-skupina:

Real Union Saint-Gilloise - LASK Linz 2:1 (0:1)
Góly: 84. Puertas (z 11m), 90.+5 Burgess - 24. Usor

Liverpool FC - Toulouse FC 5:1 (3:1)
Góly: 9. Jota, 30. Endo, 34. Nunez, 65. Gravenbecher, 90.+3 Salah - 16. Dallinga

1. Liverpool   3 3 0 0 10:2  9
2. S. Gilloise 3 1 1 1  3:4  4
3. Toulouse    3 1 1 1  3:6  4
4. Linz        3 0 0 3  2:6  0

F-skupina:

Panathinaikos Atény - Stade Rennes 1:2 (0:1)

/Schranz (Slavia) do 64. min/

Šeriff Tiraspoľ - Servette Ženeva 1:1 (0:1)

Góly: 27. a 55. Eikrem, 6. Gulbrandsen, 30. Breivik, 90.+3 Björnbak - 21. Sonko

Bayer Leverkusen - Karabach Agdam 5:1 (2:1)
Góly: 5. Wirtz, 29. a 55. Grimaldo, 35. Boniface, 58. Tapsoba - 16. Bajramov (z 11m)

1. Leverkusen  3 3 0 0 11:2  9
2. Karabach    3 2 0 1  3:5  6
3. Molde       3 1 0 2  6:4  3
4. Häcken      3 0 0 0  1:10 0

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13

Viac o téme: AC Sparta Praha SK Slavia Praha West Ham United AS Rím Glasgow Rangers SC Freiburg Liverpool FC Olympiacos Pireus Toulouse FC Vincenzo Grifo