VIDEO Weiss komentuje prehru Slovana: Dva momenty, ktoré zmenili zápas! Jasný odkaz hriešnikovi Lovatovi

Futbalisti Slovana sa tešia z góluFutbalisti Slovana sa tešia z gólu Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

LILLE - Príchod striedajúceho Edona Zhegrovu a po ňom dve potrestané chyby boli podľa trénera Vladimíra Weissa hlavné príčiny toho, že futbalisti Slovana Bratislava cestujú z Francúzska s prázdnymi rukami.

Hráči slovenského šampióna prehrali v zápase Európskej konferenčnej ligy na pôde OSC Lille 1:2 a prepustili štvrtkovému súperovi prvé miesto v tabuľke A-skupiny.

Slovan nenadviazal na víťazstvá s Klaksvíkom (2:1) a v Ľubľane (1:0). Klesol na druhé miesto o bod za Lille, čelil však papierovo najsilnejšiemu tímu skupiny. Útechou pre "belasých" môže byť predvedený výkon v prvom polčase, po ktorom vďaka pohotovému zakončeniu vo forme hrajúceho Aleksandara Čavriča viedli 1:0.

Zhegrova zmenil zápas

Domácich "nakopla" krátko po ich trojitom striedaní hrubá chyba Gurama Kašiu, ktorého nevydarený odkop zachytil Yusuf Yazici a po rýchlej výmene lôpt s Remym Cabellom vyrovnal. Pred druhým gólom Cabellu v 82. minúte pre zmenu vynikla technika a šikovnosť kosovského stredopoliara Zhegrovu, ktorého bolo plné ihrisko.

"Zhegrova zmenil zápas. Priniesol kvalitu, na ktorú sme sa pripravovali a o ktorej sme vedeli. Má fantastickú ľavú nohu a prieniky, dokázal sa presadiť. V súčte s našimi dvoma chybami to boli dva momenty, ktoré zmenili zápas. Z prehry sme, samozrejme, sklamaní, ale nie z výkonu.

Prišli sme s rozumnou taktikou, ktorú sa nám darilo plniť až do chyby pri vyrovnávajúcom góle. Gratulujem Lille k víťazstvu, ale my sme si za dnešný výkon možno ten bod zaslúžili. Mužstvo chválim za disciplínu, obetavosť a kvalitu. Mali sme dve-tri dobré príležitosti, žiaľ, dostali sme dva zbytočné góly.

Keby sme domácich nepustili chybou do zápasu, boli by s pribúdajúcimi minútami nervóznejší. Za stavu 1:1 sme mali šancu Blackmanom a v závere pri hre vabank nejaké nábehy a rohy, ale domáci si to už ukontrolovali. S takýmto prístupom a výkonom ich však môžeme doma potrápiť," zhodnotil kouč Slovana zápas so štvrtým tímom Ligue 1, ktorý privítajú najbližšie 9. novembra na Tehelnom poli.

Hlavný tréner ŠK Slovan Galéria fotiek (26) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Slovan sa mohol v závere nadýchnuť k náporu a pokúsiť sa o vyrovnanie. Škrt cez rozpočet mu však spravilo vylúčenie Lucasa Lovata v 85. minúte. Brazílčana poslal rozhodca pod sprchy za nešportové správanie sa.

"Lucasa za to nepochválim, dostal úplne zbytočnú kartu. Je dobrý hráč, pokiaľ sa sústredí na futbal a je disciplinovaný. Má však problém so sebakontrolou, je emotívny a ľahko sa nechá vyviesť z miery. V takomto zápase to nemôže spraviť," dodal Weiss, podľa ktorého bude boj o postup zo skupiny otvorený až do konca a rátať pri ňom treba aj so šampiónom z Faerských ostrovov Klaksvíkom. Ten sa po hladkom triumfe 3:0 nad Olimpijou Ľubľana priblížil k Slovanu na rozdiel dvoch bodov.

Vyrovnaná partia

Kapitána Slovana Juraja Kucku potešilo zistenie, že slovenský zástupca môže odohrať proti poprednému mužstvu z Top 5 európskych líg vyrovnanú partiu. "Určite som pyšný na to, že sme hrali kompaktne, dobre sme bránili a dokázali sme s nimi hrať. Na tom treba stavať," povedal Kucka. Súčasne ho však škrela premárnená príležitosť na bodový zisk.

"Mrzí to, lebo sme mali remízu na dosah. Podržal nás Milan (Borjan - pozn.), ktorý chytil dve-tri čisté šance. Škoda, ich nakopla naša chyba. Po prestávke už nám odchádzali sily a oni to vpredu striedaniami oživili, našli nejaké ´skulinky´ a predviedli individuálnu kvalitu. Verím, že doma to bude iné."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 26

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Lille OSC Vladimír Weiss st. Edon Zhegrova Európska konferenčná liga