VIDEO Grandiózna bitka pred zrakmi hviezd: El Clásico prinieslo drámu do poslednej sekundy

Tešiaci sa Mario Hezonja z Realu MadridTešiaci sa Mario Hezonja z Realu Madrid Zdroj: Profimedia

MADRID - Basketbalisti Barcelony v 5. kole Európskej ligy podľahli 64:65 na ihrisku svojho najväčšieho rivala Realu Madrid a utrpeli prvú porážku v súťaži.

Český pivot Jan Veselý si v drese katalánskeho celku pripísal double double za 12 bodov a 10 doskokov, rozohrávač Tomáš Satoranský mal 10 bodov a 7 doskokov.

Barcelone sa prestížne "Clásico", ktorý v hale dva dni pred súbojom vo futbalovej lige sledovalo aj niekoľko hráčov Realu ako Jude Bellingham či Vinícus Júnior, podarilo na konci zápasu zdramatizovať. Hoci hostia v úvode štvrtej štvrtiny prehrávali už o 14 bodov, náskok domácich sťahovali a Satoranský päť bodov za sebou vyrovnal v poslednej minúte na 59:59.

V takticky hranom závere, keď Real následne znova viedol o tri body, potom dostal český rozohrávač možnosť troch trestných hodov, ale premenil len jeden a domáci už si výhru vziať nenechali.

Stopercentný Real

Real tak udržal stopercentnú úspešnosť v sezóne. Vyhral aj trinásty súťažný zápas, k tomu navyše v príprave zdolal majstrovský tím NBA Dallas Mavericks. Barcelona má v tomto ročníku bilanciu 9-3, ale iba jedného premožiteľa: s madridským rivalom prehrala na úvod sezóny v Superpohári a potom aj v domácej ACB lige.

Obrovskú drámu videli aj diváci v belehradskej Stark Aréne, kde sa postavili proti sebe Partizan s Crvenou Zvezdou. Partizan prehrával na začiatku poslednej štvrtiny 55:68, ale fantastickým finišom zvrátil celý duel a nakoniec vyhral 88:86. Pred 20 039 divákmi sa predstavili aj niekdajší hráči NBA - Shabazz Napier, Frank Kaminsky, P.J. Dozier či domáca ikona Miloš Teodosič.