Peťa, škoda tých 14 stotín, triumf bol kúsoček: Prvé slová Vlhovej po skvelej sobote

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (vpravo) obsadila tretie miesto v obrovskom slalome Svetového pohára v rakúskom SöldeneSlovenská lyžiarka Petra Vlhová (vpravo) obsadila tretie miesto v obrovskom slalome Svetového pohára v rakúskom Söldene Zdroj: TASR/Martin Baumann

SÖLDEN - Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová vyhrala úvodný obrovský slalom Svetového pohára v Söldene.

V pretekoch na rakúskom ľadovci Rettenbach, ktorý tradične štartuje sezónu v alpskom lyžovaní, porazila vďaka najrýchlejšej finálovej jazde suverénku prvého kola Federicu Brignoneovú z Talianska o dve stotiny.

Tretia skončila Slovenka Petra Vlhová. Slovenka vyrovnala svoje maximum na rakúskom ľadovci Rettenbach z rokov 2020 a 2021, pripísal si 67. pódium vo SP.

Vlhová sa v prvom kole postavila na štart ako piata a od úvodu držala správnu líniu. Na prvom medzičase mala totožný čas so Švédkou Sarou Hectorovou. Najlepšie jej vyšla strmina, v ktorej uplatnila svoju agresivitu a vytvorila si náskok troch desatín. Dvadsaťosemročnej Slovenke sa však nepodarilo udržať tempo na rovine, čo môže byť spôsobené kondíciou po chorobe.

Slovenská zjazdárka sa do druhej jazdy pustila odvážne. V hornej časti zaostávala za vedúcou Švajčiarkou, keď robila iba drobné chybičky. Druhú polovicu už mala lepšiu a v cieli mala na Gutovú-Behramiovú stratu 14 stotín sekundy.

"Prvé kolo mi vyšlo najlepšie za uplynulé roky. Cítila som sa dobre a vychádzala som z toho, čo mám natrénované. Chcela som predviesť svoju jazdu. Škoda tých 14 stotín, pretože dokážem vyhrať. S materiálom som spokojná, všetko dnes išlo podľa predstáv. Boli to iba prvé preteky, máme pred sebou ešte dlhý program. Budem sa snažiť stále sa zlepšovať," uviedla Vlhová po druhom kole pre RTVS.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Galéria fotiek (16) Zdroj: TASR/Martin Baumann

S výkonom svojej zverenky bol spokojný aj tréner Mauro Pini. Uviedol, že tento úspech si veľmi cení: "Ja osobne si toto pódium najviac vážim. Mali sme ťažký október, choroba nám skomplikovala situáciu. Som šťastný."

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Solden Lara Gutová-Behramiová
  • Zdroj: TASR, ČTK