Najcennejšie pódiové umiestnenie pre Piniho: Vlhovej tréneri hovoria o senzácii a dobrom rozhodnutí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší s trénerom Maurom Pinim z tretieho miesta v obrovskom slalome Svetového pohára v rakúskom SöldeneSlovenská lyžiarka Petra Vlhová sa teší s trénerom Maurom Pinim z tretieho miesta v obrovskom slalome Svetového pohára v rakúskom Söldene Zdroj: TASR/Martin Baumann

SÖLDEN - Výkon Petry Vlhovej v úvodných pretekoch Svetového pohára alpských lyžiarok vyzdvihli aj jej tréneri. Mauro Pini uviedol, že je to pre neho najcennejšie pódiové umiestnenie odkedy Slovenku koučuje, jeho asistent Matej Gemza označil jej tretie miesto v Söldene za senzáciu.

Pini bol v cieľových priestoroch vysmiaty a výsledok jeho zverenky ho napĺňal veľkou spokojnosťou. "Ja osobne si toto pódium najviac vážim. Mali sme ťažký október, choroba nám skomplikovala situáciu. Som šťastný."

Rovnaké pocity mal aj Gemza: "Po tom všetkom je to senzácia. Sme radi a to najmä preto, že Petra mala skvelý prejav. Spokojnosť je naozaj veľká. Nemali sme veľa porovnaní s ostatnými tímami, ale vedeli sme, že Petra lyžuje dobre a preto sme išli na preteky aj po chorobe. Bolo to dobré rozhodnutie."

Vlhová bola po 1. kole tretia a na tejto priečke napokon zostala aj po druhom. "Lara Gutová-Behramiová mala lepší štart, Petra zasa mala lepší záver. Sme za nimi len tesne, na tejto dlhej trati nie je 14 stotín naozaj veľa," zdôraznil Gemza.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Asistent trénera porovnal aj podmienky v oboch kolách. Na trať svietilo slnko inak ráno ako poobede a niektoré pasáže preto neboli jednoduché. "Zdá sa to slnečné, ale tiene sa hýbu a 1. a 2. kolo boli iné a dievčatám to robilo problém. Lebo sú tam miesta, ktoré sú kritické. Kým sa preorientujete na tieň, je tam taká fáza slepoty. Ale organizátori urobili veľmi dobrú prácu, trať je perfektná."

Pred Söldenom sa tím Vlhovej venoval tréningu na obrovský slalom, no pre chorobu slovenskej lyžiarky len tri dni. Teraz sa proces zasa zmení. "Venovali sme sa ´obráku´, teraz budeme v Levi trénovať slalom," povedal Gemza.

Viac o téme: Petra Vlhová Matej Gemza Mauro Pini
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy