VIDEO Neuveriteľné, neskutočné: Famózny Bellingham v 92. minúte umlčal Barcelonu a rozjasal Madrid

Jude Bellingham oslavuje gól Realu MadridJude Bellingham oslavuje gól Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Real Madrid ovládol po obrate v Barcelone slávne El Clásico a po víťazstve 2:1 sa vrátil do čela španielskej futbalovej ligy.

Šláger rozhodol autor oboch gólov "Bieleho baletu" Jude Bellingham, ktorý si s desiatimi gólmi upevnil vedenie v tabuľke strelcov.

Barcelona išla do vedenia už v šiestej minúte zásluhou Gündogana. Nemecký záložník sa v drese katalánskeho giganta presadil prvýkrát od letného prestupu z Manchestru City. "Barca" bola v prvom polčase naďalej lepším tímom, prevahu ale nedokázala pretaviť v góly.

To sa Kataláncom vypomstilo v druhom polčase. Real zvýšil aktivitu a odmenou mu bol Bellinghamov vyrovnávajúci gól v 68. min. Anglický záložník prekonal brankára Ter Stegena tvrdou ranou spoza vápna. V druhej minúte nastavenia Modrič v snahe spracovať Carvajalov center šťastne pretečoval loptu na Bellinghama, ktorý z bezprostrednej blízkosti druhýkrát prepálil Ter Stegena.

Strelecký výkon svojho krajana sledovali z hľadiska Olympijského štadióna aj členovia slávnej britskej skupiny Rolling Stones Mick Jagger a Ronnie Wood. Ikonické logo kapely s vyplazeným jazykom dnes zdobilo pri príležitosti vydania nového albumu Hackney Diamonds prednú stranu špeciálnych barcelonských dresov, kde nahradilo tradičného sponzora.

Choreo fanúšikov Barcelony počas Galéria fotiek (10) Fanúšikovia počas El Clásica Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Real vedie tabuľku opäť o skóre pred Gironou, ktorá už v piatok udolala Celtu Vigo 1:0. Tretia Barcelona na oboch súperov stráca štyri body a v nedeľu sa pred ňu môže posunúť Atlético Madrid.

V ďalšom stretnutí prehrala Almeria s Las Palmas 1:2. Po 11. kolách má na konte len tri body a figuruje na chvoste tabuľky.

Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom remizovala doma s Getafe 0:0 a na víťazstvo čaká už šesť kôl. V tabuľke jej patrí priebežne 15. pozícia, Getafe je po piate remíze za sebou dvanáste.