VIDEO Všetkým stuhla krv v žilách: Bývalý reprezentant sa z ničoho nič zrútil na trávnik

Bas DostBas Dost Zdroj: Profimedia

ALKMAAR - V holandskej futbalovej lige zostalo nedohraté stretnutie medzi Alkmaarom a Nijmegenom po kolapse hosťujúceho útočníka Basa Dosta.

Bývalý reprezentant sa v poslednej minúte zápasu bez cudzieho zavinenia zrútil v stredovom kruhu na trávnik. Niekoľko minút nato však klub oznámil, že je Dost pri vedomí a môže hovoriť.

Za Dostom sa krátko po kolapse ponáhľali na ihrisko lekári, ktorí ho ošetrovali na mieste a potom ho odniesli do kabíny. V nej podľa holandských médií 34-ročný útočník hovoril so spoluhráčmi a dokázal si sadnúť. Následne ho odviezla sanitka do nemocnice.

"Darí sa mi dobre. Pomoc, ktorej sa mi na mieste dostalo, bola fantastická. Som teraz v nemocnici a je mi dobre. Ďakujem všetkým za podporu!" odkázal Dosť v príspevku Nijmegenu na sociálnej sieti X.

Záverečné minúty zápasu sa nedohrávali. Dost bol predtým jednou z hlavných postáv duelu, jeden gól strelil, na ďalší nahral a Nijmegen v čase prerušenia viedol 2:1.

Dnešná situácia pripomenula mesiac staré podujatie z 30. septembra, keď bol v závere predčasne ukončený zápas medzi Waalwijkom a Ajaxom kvôli kolízii domáceho brankára Etiennea Vaessena a Brianom Brobbeym.

Mizéria slávneho Ajaxu pokračuje

V 10. kole pokračovala mizéria najúspešnejšieho holandského klubu Ajaxu. Rekordér v počte majstrovských titulov podľahol 2:5 na ihrisku vedúceho PSV Eindhoven a po piatej porážke za sebou klesol prvýkrát v klubovej histórii na posledné miesto tabuľky.

Ajax, ktorý pred týždňom prepustil trénera Mauricea Steijna, má však oproti väčšine súperov odohratých o dva zápasy menej, a ak ich zvládne, môže z osemnásteho miesta poskočiť na deviate.

Viac o téme: Ajax Amsterdam PSV Eindhoven AZ Alkmaar NEC Nijmegen Bas Dost