Slovenské trio zariadilo triumf českého majstra, Kladnu nestačili ani dva góly Pospíšila

Slovenský hokejista Kristián PospíšilSlovenský hokejista Kristián Pospíšil Zdroj: Profimedia

LIBEREC - Hokejisti Třinca vyhrali v utorňajšom zápase 16. kola najvyššej českej súťaže na ľade Liberca 3:1. Na všetkých góloch hostí mali podiel slovenskí hráči, pri prvom asistovali Liborovi Hudáčkovi krajania Marko Daňo a Martin Marinčin.

Richard Pánik ukončil stretnutie s bilanciou 1+1. Úradujúci majstri sa na štvrtom mieste priblížil k Sparte Praha, Liberec figuruje o dve priečky nižšie.

Ani dva góly Pospíšila nestačili

Sparta prehrala 3:4 v Pardubiciach, ktoré si udržali vedenie v tabuľke pred Litvínovom. Víťazný gól vsietil v úvode tretej tretiny Martin Kaut. Verva triumfovala nad Brnom 5:3 napriek dvom presným zásahom slovenského legionára Kristiána Pospíšila v drese hostí. Tí sú momentálne na piatej priečke tabuľky. V bránke domácich odchytal celý duel ďalší Slovák Matej Tomek.

Slovenský brankár sa predstavil aj v tíme hostí v stretnutí medzi Českými Budějovicami a Plzňou, v ktorom domáci vyhrali 4:1. Víťazný gól vsietil v 38. minúte Jan Ordoš. Budějovice sú tak siedme, s jedným bodom i zápasom navyše oproti Karlovým Varom. Plzni patrí desiata pozícia. Zápas medzi Mladou Boleslavou a Hradcom Králové odložili v dôsledku maródky v tíme domácich.

16. kolo českej extraligy:

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)
Góly: 2. a 4. Říčka, 5. Cienciala, 45. Kaut - 3. Buchtele, 4. Chlapík, 43. Sobotka

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 32. Bulíř - 34. HUDÁČEK (DAŇO, MARINČIN), 53. Voženílek (PÁNIK), 59. PÁNIK

Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 29. Ordoš, 38. Hovorka, 44. Hanzl, 60. Kubík - 26. Šiler
/S. Hlavaj (Plzeň) odchytal celý zápas/

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
Góly: 14. a 60. Jaks, 12. Kaše, 33. Maštalířský, 40. Abdul, 52. Hlava - 42. a 46. POSPÍŠIL, 5. Zaťovič
/M. Tomek (Litvínov) odchytal celý zápas/

Viac o téme: Martin Marinčin Richard Pánik Libor Hudáček Marko Daňo HC Oceláři Třinec HC Kometa Brno HC Verva Litvínov Kristián Pospíšil