Nečakane skorý koniec: Obhajca Nemeckého pohára dohral už v druhom kole!

Sklamaný Mohamed Simakan po záverečnom hvizdeSklamaný Mohamed Simakan po záverečnom hvizde Zdroj: SITA/AP/DPA/Swen Pfoertner

WOLFSBURG - Futbalisti RB Lipsko prehrali v utorňajšom zápase Nemeckého pohára na pôde Wolfsburgu 0:1.

V pozícii obhajcov trofeje tak vypadli už v druhom kole. Triumf domácich zariadil v 14. minúte Václav Černý svojím prvým gólom v tejto sezóne.

Víťazi dvoch predošlých edícii hrali od 56. minúty v početnej nevýhode po druhej žltej karte Yussufa Poulsena. Wolfsburg zdolal súpera len druhýkrát v šiestom vzájomnom pohárovom stretnutí - naposledy sa mu to podarilo v treťom kole ročníka 2014/2015 v pomere 2:0.

Futbalisti Wolfsburgu a ich Galéria fotiek (2) Futbalisti Wolfsburgu oslavujú postup cez Lipsko Zdroj: SITA/AP/DPA/Swen Pfoertner

Viac o téme: VfL Wolfsburg RB Lipsko