VIDEO Česká šampiónka Wimbledonu je zhrozená: Absolútne šialené, konečne idem domov

Česká tenistka Markéta VondroušováČeská tenistka Markéta Vondroušová Zdroj: Profimedia

CANCÚN - Česká tenistka Markéta Vondroušová netajila po druhej porážke na Turnaji majsteriek v Cancúne frustráciu.

Svetová šestka podľahla v repríze wimbledonského finále Tunisanke Ons Jabeurovej 4:6, 3:6 a po zápase poukázala v rozhovore pre Radiožurnál Sport okrem problematického kurtu aj na silný vietor. Jej šance na postup do semifinále sú už iba teoretické.

Svoju premiérovú účasť na elitnom turnaji si Vondroušová predstavovala inak. "Je nepríjemné tu hrať. Na moju hru to podľa mňa nie je vôbec. Celkovo je to tu šialené. Robím, čo môžem, ale bohužiaľ to tu úplne nejde," vyhlásila.

"Ten kurt je fakt šialený a vietor bol tiež. Som rada, že sa to skončilo a môžem už ísť preč," uviedla nasadená sedmička po zápase s Jabeurovou.

Zverenkyňa trénera Jana Hernycha sa v dueli nemohla oprieť o servis. Stratila ho šesťkrát, z toho štyrikrát v druhom sete. Urobila tiež 11 dvojchýb. S o päť rokov staršia Jabeurová prehrala prvýkrát v sezóne a po troch predchádzajúcich výhrach. Tunisanka jej tiež oplatila tohtoročnú porážku z finále Wimbledonu.

"Zápas nebol asi úplne strašný. Aj ona mi pri sieti hovorila, že ten kurt je šialený. Myslím, že sa tu trápime všetky a tie zápasy nie sú také dobré, ako by mohli byť," uviedla Vondroušová.

Šanca je malá

V prvom sete si Vondroušová poranila pri odvracaní jedného z úderov pravú nohu. Následne sa ale pohybovala bez ťažkostí. "Som v poriadku," povedala česká tenistka.

Po dvoch porážkach má Vondroušová už len teoretickú šancu na postup do semifinále. Pre zachovanie nádeje by musela poraziť v záverečnom zápase skupiny Američanku Cori Gauffovú 2:0 na sety a zároveň dúfať, že Poľka Iga Swiateková zdolá rovnakým pomerom Jabeurovú.

"Šanca na postup je malá. Ešte to nejako odohrám a budem sa snažiť vyhrať. Tu je to ale dosť ťažké. Uvidíme," dodala Vondroušová.

Viac o téme: Turnaj majsteriek Markéta Vondroušová Cancún