Tréner Weiss nasadil syna, Slovan potiahla mladá hviezda: Prečo bol Polievka nahnevaný?

Na snímke hlavný tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss starší Na snímke hlavný tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss starší Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 13. kola Niké ligy na ihrisku Dukly Banská Bystrica 4:1 a pripísali si ôsmu ligovú výhru v rade.

Výraznou mierou k nej prispel Dávid Strelec, ktorý na prvé dva góly prihral a tretí sám dal. Blysol sa aj striedajúci dvojgólový Nino Marcelli.

Slovan vedie tabuľku so sedembodovým náskokom pred druhou Žilinou, ktorá svoj zápas 13. kola odohrá v nedeľu proti Podbrezovej. Hráči spod Urpína nevyhrali tretí zápas za sebou, pričom doma zvíťazili doposiaľ iba raz - 18. augusta nad Skalicou.

hlasy po zápase:
Miroslav Auxt, tréner B. Bystrice: "Predviedli sme dva rozdielne polčasy. V prvom sme boli Slovanu vyrovnaným súperom, vytvorili sme si dostatok šancí, ale gól sme dali iba po štandardke. Zlomový bol pre nás druhý gól a chyby, ktoré sme spravili pri treťom góle. Potom sa chlapci chceli vyrovnať súperovi, ale prepadávali sme a to bola voda na mlyn pre Slovan, ktorý je lepší v prechodovej fáze, čo aj využil.

Pre nás je to veľké ponaučenie, hlavne sa musíme poučiť z druhého polčasu. Musíme si zanalyzovať chyby pri druhom a treťom inkasovanom góle, vyhodnotiť si, kedy rýchlejšie zahrať loptu. Či mala byť penalta za stavu 1:0, už teraz neovplyvníme.

Robo Polievka bol nahnevaný, cítil tam kontakt, ale mali sme aj iné šance, ktoré sme mohli dotiahnuť do gólu na 2:0. Ak by sa tak stalo, v defenzíve by sme boli viac koncentrovanejší a Slovan by to mal ťažšie."

Vladimír Weiss st., tréner Slovana Bratislava: "Som rád, že takto dopadol zápas po nie dobrom našom úvode. Boli sme v prvom polčase nepozorní, málo sme behali bez lopty. V druhom to už bolo oveľa lepšie. Dali sme štyri góly v zápase, mali sme tam ešte ďalšie šance, nebezpečné kontry. Za stavu 0:0 a 1:0 sme neboli aktívni a hladní tak, ako sme chceli.

Do mužstva som vrátil po vyše mesiaci Vlada Weissa, vedel som, že nie je ešte fyzicky pripravený na sto percent, ale chcel som mu pomôcť, no nie vždy to vyjde tak, ako si človek predstavuje. Boli sme dohodnutí na polčas s Vladom aj Lovatom. Po zmene strán to bol výborný nástup, hrali sme dobre nielen v ofenzíve, ale aj v defenzíve.

Dobre sme bránili po inkasovanom góle Roba Polievku, dostupovali sme ho, zdvojovali. Cez polčas som nekričal, vedel som, že to príde, že budeme viac behať a kombinovať. Teší ma, že aj Nino Marcelli dal dva góly, pomohol mužstvu. Ukázal potenciál a bojuje o miesto v základnej zostave."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Róbert Polievka Nino Marcelli MFK Dukla Banská Bystrica Vladimír Weiss starší Niké liga Miroslav Auxt