Žilinskí šošoni sa dočkali: Dvojgólový hrdina Minárik zariadil triumf s Podbrezovou

Ján Minárik (Žilina) oslavuje úvodný gól šošonovJán Minárik (Žilina) oslavuje úvodný gól šošonov Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 13. kola Niké ligy nad FK Železiarne Podbrezová 2:1 a upevnili si druhé miesto v tabuľke. Na vedúci Slovan Bratislava strácajú štyri body, Podbrezová je piata.

Žilinčania nastúpili do zápasu s veľkou chuťou zlomiť negatívnu sériu, keďže Podbrezovú naposledy zdolali ešte v roku 2019. Tento cieľ začali napĺňať už v úvode, keď Minárik v 12. minúte otvoril skóre zápasu.

Ján Minárik (Žilina) sa Galéria fotiek (9) Ján Minárik a jeho gólové oslavy Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

V nadstavenom čase prvého polčasu Ludhov nevydarený odkop upratal do siete druhým gólom kapitán Minárik. Hostia v 70. minúte znížili, Assinor z ľavej strany našiel Galčíka a bolo 2:1. Hosťom však výborný výkon v druhom polčase na body nestačil.

Niké liga - 13. kolo:

MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 2:1 (2:0)
Góly: 12. a 45.+1 Minárik - 70. Galčík, ŽK: Paraj, Ďatko (obaja Podbrezová). Rozhodovali: Dohál - Štrbo, Vitko, 1999 divákov.

Žilina: Belko - Leitner, Stojčevski, Nemčík - Javorček (63. Rusnák), Gidi (90. Ndjeungoue), Minárik (68. Adang), Bari - Ďuriš, Jambor (90.+1 Iľko), Bile (63. Addo)

Podbrezová: Ludha - Bartoš, Bakaľa, Oravec - Kováčik, Paraj, Bajo, Blahút - Galčík (70. Okunola), Assinor (78. Kuzma), Ďatko (46. Kabongo)

Hlasy po zápase:

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: "Netušili sme, že má Podbrezová problém so zostavou, čo sme zistili až zo zápisu. Čakali sme taktickú a pressingovú bitku. Podbrezová má stále lepšie zažité určité rotácie, do ktorých sme sa nechali chytať. Náš taktický zámer bol zrýchľovať hru za obranu po zisku lopty a z toho sme dali dva góly a aj tretí, ktorý nebol uznaný. Prvý polčas bol teda jednoznačne náš.

V druhom polčase sme mohli zavrieť zápas skôr, boli sme však netrpezliví a nepresní v koncovke. Podbrezová hrala aktívne, tak ako ju poznáme, ale veľa šancí nemala, pretože v defenzíve sme boli pripravení a zblokovali sme veľa striel. Som rád, že sme zápas zvládli, aj keď ho Podbrezová zdramatizovala gólom."

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "Zápas hodnotím pozitívne, samozrejme, ten prvý polčas beriem na seba. V týždni sa nám rozpadla zostava, mali sme problém ju poskladať a evidentne som sa do zostavy netrafil. V prvom polčase nám súper robil problémy, najmä Gidi a Leitner, následne nás domáci dostávali do prečíslenia a zaslúžene sme prvý polčas prehrali, pretože nám chýbala sekunda v reakcii.

V druhom polčase sme to preskupili, nemali sme čo stratiť. Bol to pre mňa polčas zaujímavý, dobre sme sa dostávali do útoku, ale chýba nám sebavedomie. Dnes Žilina zaslúžene vyhrala a ja jej k tomu gratulujem."

Viac o téme: MŠK Žilina FK Železiarne Podbrezová Ján Minárik