Ak ste raz vo švungu, nechcete prehrať: Výnimočná olympiáda pre ikonu vodného slalomu

Austrálska vodná slalomárka Jessica FoxováAustrálska vodná slalomárka Jessica Foxová Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

PARÍŽ - Hviezda vodného slalomu Jessica Foxová sa môže chystať na svoju štvrtú olympiádu. Austrálsky olympijský výbor oznámil, že je v tíme pre olympijské hry v budúcom roku.

V Paríži by mala obhajovať zlato na kanoe a bronz na kajaku. Olympiáda bude mať pre dvadsaťdeväťročnú Foxovú zvláštny náboj, pretože sa vo Francúzsku narodila.

Jej matka Myriam Foxová, rodená Jerusalmiová, reprezentovala Francúzsko na OH 1992 a 1996. Keď bola bronzová pri víťazstve Štěpánky Hilgertovej v Atlante, už bola vydatá za britského slalomára Richarda Foxa a mala vtedy dvojročnú dcéru Jessu. Ešte keď bola Jessica batoľa, presťahovala sa rodina do Austrálie.

Výnimočná olympiáda

A túto krajinu Jessica reprezentuje. Pod piatimi kruhmi debutovala v Londýne 2012, celkom na OH získala jedno zlato, jedno striebro a dve bronzové medaily. Tentokrát bude pretekať v areáli Vaires-sur-Marne neďaleko Paríža, kde je olympijské centrum aj pre veslovanie a rýchlostnú kanoistiku.

"Londýn boli moje prvé hry a nepríde mi to tak dávno. Nominácia na štvrtú olympiádu je veľmi výnimočná. Spojením s Francúzskom z toho pre mňa budú unikátne hry, ktoré si moja rodina a priatelia vo Francúzsku budú môcť užiť a prežiť naživo," uviedla Foxová v tlačovej správe.

Nomináciu si s predstihom zaistila vďaka skvelým výsledkom v tohtoročnej sezóne, kedy získala svetový titul na kajaku a bronz na MS na kanoe. V oboch kategóriách vyhrala celkové hodnotenie Svetového pohára. Na olympijských hrách v Paríži môže pretekať nielen na kajaku a na kanoe, ale aj v novej olympijskej disciplíne kayakcrossu, v ktorom je svetovou šampiónkou z rokov 2021 a 2022.

Viac o téme: Paríž Vodný slalom Jessica Foxová LOH 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy