Barcelona senzačne zakopla so Šachtarom, Newcastle v šlágri nestačil na Dortmund

Robert Lewandowski v zápase proti Šachtaru DoneckRobert Lewandowski v zápase proti Šachtaru Doneck Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

HAMBURG - Futbalisti FC Barcelona nevyužili šancu zabezpečiť si v predstihu postup do osemfinále Ligy majstrov.

V utorňajšom dueli H-skupiny prehrali v Hamburgu so Šachtarom Doneck 0:1. Borussia Dortmund zvíťazila v F-skupine nad Newcastlom United 2:0.

Barcelone stačilo na postup do vyraďavačky uhrať proti Šachtaru remízu, no v prvom polčase nevystrelila na bránku a v 40. minúte inkasovala. Giorgij Gočolejšvili potiahol loptu po krídle a jeho center usmernil hlavou do siete Danylo Sikan. Španielsky šampión bol aj v druhom polčase v útoku bezzubý a stratil prvé body v skupine. Šachtar je v tabuľke tretí s trojbodovou stratou na vedúcu Barcelonu.

Barcelona senzačne zakopla so Galéria fotiek (6) Tešiaci sa futbalisti Šachtaru Doneck

Newcastle nastúpil v Dortmunde bez zranených Alexandra Isaka, Dana Burna i Jacoba Murphyho. V bránke dostal pred slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom opäť prednosť Nick Pope. Borussia sa ujala vedenia v 26. minúte, keď si Nicklas Füllkrug vymenil loptu s Marcelom Sabitzerom a strelou zblízka prekonal Popea.

Do druhého polčasu poslal tréner hostí Eddie Howe na ihrisko Anthonyho Gordona a Miguela Almirona s cieľom oživiť ofenzívu. V 58. minúte mohol vyrovnať Joelinton, no v čistej šanci minul bránku. V 79. minúte po štandardke spečatil triumf Borussie Julian Brandt. Vestfálsky tím sa tak so siedmimi bodmi vyhupol na čelo neúplnej tabuľky.