VIDEO Čas sa zastavil a všetci spozorneli: Bláznivá nálož a dva megašlágre NBA

Krásny záber - Tobias Harris strieľa ponad hlavu Jaylena BrownaKrásny záber - Tobias Harris strieľa ponad hlavu Jaylena Browna Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

DENVER - Úradujúci šampióni NBA z Denveru zdolali v napínavom stredajšom stretnutí basketbalistu Golden State 108:105 a sú ďalej na čele súťaže.

Uspel aj najlepší tím Východnej konferencie Philadelphia, ktorá zdolala druhý Boston 106:103, ktorý po úvodných piatich výhrach v sezóne utrpel druhú porážku za sebou.

Denver doviedol k víťazstvu nad Golde State Nikola Jokič, ktorý nazbieral 35 bodov a 13 doskokov. Na ihrisku strávil 36 minút, pretože náhradníkom Nuggets sa nedarilo. So svojimi náprotivkami prehrali 12:42. "Našej lavičke to dnes nešlo. Mladí chlapci asi neboli neboli na zápas dosť dobre pripravení. Stalo sa to prvýkrát v sezóne a musíme sa z toho poučiť," povedal tréner Denveru Michael Malone, ktorého tím vyhral ôsmy zápas z doterajších deviatich.

"Necítime tlak, že sme obhajcovia titulu. Užívame si aktuálne chvíle. Ja sa snažím hrať správnym spôsobom a keďže vyhrávame, verím, že sa mi to darí," vyjadril spokojnosť Jokič podľa ESPN.

Výkon Nikolu Jokiča, ťahúňa Warriors

Stephen Curry dal za hostí 23 bodov vrátane šiestich trojok. Oba tímy boli oslabené. Denveru chýbal druhýkrát za sebou Jamal Murray kvôli svalovému zraneniu. Warriors hrali bez Draymonda Greena, ktorý chýbal z osobných dôvodov, a chorého Garyho Paytona.

"Myslím si, že sme predviedli výkon na vysokej úrovni. Boli sme neustále v hre, mali sme šancu zvíťaziť, bojovali sme tuho," snažil sa nájsť pozitíva po prehre Thompson.

Philadelphia si v šlágri proti Bostonu pripísala šieste víťazstvo v rade, prehrala len úvodný zápas sezóny s Milwaukee. Najužitočnejší hráč minulého ročníka Joel Embiid prispel k výhre 27 bodmi a 10 doskokmi. Tyrese Maxey mal 25 bodov a deväť asistencií.

"Máme nového kouča, nový systém, veľa nových chlapcov. Snažíme sa dostať všetkých do tempa a uvidíme, čo z toho bude," povedal Embiid. Najlepším strelcom zápasu bol bostonský Kristaps Porzingis s 29 bodmi.

Výkon ťahúňov 76ers - Joela Embiida a Tyresea Maxeyho

Vynikajúci strelecký výkon predviedol Shai Gilgeous-Alexander, ktorý 43 bodmi pomohol Oklahoma City zdolať Cleveland 128:120. Dvadsaťpäťročný Kanaďan zostal len bod za svojím kariérnym maximom.

"Viem, čo sú moje silné stránky," komentoval fakt, že vystrelil iba dve trojky. "Cítil som sa dobre a chcel som hrať to, čo viem, a zakončovať, ako mám," uviedol. Cleveland, ktorý z ôsmich stretnutí vyhral len trikrát, viedol s 29 bodmi Caris LeVert. Donovan Mitchell, ktorý bol pred zápasom najlepším strelcom ligy, dal 20 bodov.

Shai Gilgeous-Scorexander a jeho 43 bodov

Denver na čele Západnej konferencie odskočil Dallasu, ktorý napriek 31 bodom Luku Dončiča prehral 116:127 s Torontom a má bilanciu šesť víťazstiev a dve porážky. Kanadské mužstvo ťahal Pascal Siakam, ktorý si 31 bodmi a 12 doskokmi vytvoril sezónne maximá.

"V prvom polčase sme mali jedenásť strát, veľa košov sme dostali z protiútokov," povzdychol si kouč Dallasu Jason Kidd. "Keď si nevážite loptu, sú z toho brejky a im to dnes vychádzalo veľa," dodal.

Ani v druhom zápase v drese Los Angeles Clippers nepoznal James Harden radosť z víťazstva. Jeho tím podľahol v Brooklyne 93:100, hoci prvú štvrtinu vyhral 21:13. Harden mal 12 bodov a osem doskokov. Paul George dal za hostí 24 bodov, víťazný celok sa opieral o autora 21 bodov Lonnieho Walkera.

Chicago prehralo s Phoenixom 115:116 po predĺžení, aj keď minútu pred jeho koncom viedlo o štyri body. Zápas rozhodol Jusuf Nurkič po zdvojení a prihrávke Kevina Duranta.

Bláznivý záver v Chicagu

Suns, za ktorých prvýkrát nastúpil Bradley Beal, viedli až o 18 bodov a mohli rozhodnúť už s klaksónom základnej hracej doby. Durant však minul. Nakoniec zaistil hosťom výhru Nurkič 7,3 sekundy pred koncom predĺženia. Bosniansky pivot nazbieral 20 bodov, 17 doskokov a osem asistencií. Debutujúci Beal nastrieľal 13 bodov. Grayson Allen prispel k víťazstvu Suns 26 bodmi vrátane ôsmich trojok, Durant dal 25 bodov. Chicago ťahal Nikola Vučevič s 26 bodmi.

NBA - výsledky:

Charlotte Hornets - Washington Wizards 116:132 (29:24, 17:41, 38:38, 32:29)
najviac bodov: Ball 34, Hayward 18, Washington a M. Williams po 14 - Kuzma 33, Gallinari a Wright po 18

Indiana Pacers - Utah Jazz 134:118 (29:29, 38:31, 34:38, 33:20)
najviac bodov: Nesmith 24, Turner a Mathurin po 22 - Clarkson 33, Markkanen 24, Collins 14

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 106:103 (22:27, 39:27, 20:17, 25:32)
najviac bodov: Embiid 27 (10 doskokov), Maxey 25, Harris 17 - Porziňgis 29, White 19, Tatum 16 (15 doskokov)

Brooklyn Nets - Los Angeles Clippers 100:93 (13:21, 33:28, 27:22, 27:22)
najviac bodov: Walker 21, Thomas 14, Finney-Smith a O´Neale (10 doskokov) po 12 - George 24, Leonard 17, Westbrook 13

New York Knicks - San Antonio Spurs 126:105 (33:16, 32:35, 34:21, 27:33)
najviac bodov: Brunson 25, Barrett 24, Randle 23 (16 doskokov) - Sochan 16, Wembanyama a Branham po 14

Chicago Bulls - Phoenix Suns 115:116 pp (28:36, 29:21, 27:31, 23:19 - 8:9)
najviac bodov: Vučevič 26, DeRozan a LaVine po 22 - Allen 26, Durant 25, Nurkič 20 (17 doskokov)

Houston Rockets - Los Angeles Lakers 128:94 (32:19, 34:26, 33:26, 29:23)
najviac bodov: Jalen Green 28, Sengün 19, Tate 14 - Hačimura 24, Russell 22, James 18

Memphis Grizzlies - Miami Heat 102:108 (26:33, 20:21, 30:23, 26:31)
najviac bodov: J. Jackson 28, Bane 15, Kennard 13 - Adebayo 30 (11 doskokov), Lowry 17, Butler 15

Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 120:118 (24:23, 38:29, 28:43, 30:23)
najviac bodov: Lillard 34, Portis 18, Antetokunmpo 15 - Cunningham 33, Sasser 26, Hayes 14

Minnesota Timberwolves - New Orleans Pelicans 122:101 (28:24, 44:20, 25:24, 25:33)
najviac bodov: Edwards 26, Towns 23, Gobert 17 (21 doskokov) - Ingram 24, Hawkins 14, Ryan 12

Oklahoma City Thunder - Cleveland Cavaliers 128:120 (36:29, 34:28, 29:30, 29:33)
najviac bodov: Gilgeous-Alexander 43, Holmgren a Jalen Williams po 15 - LeVert 29, Mobley 22, Mitchell 20

Dallas Mavericks - Toronto Raptors 116:127 (33:27, 25:35, 30:37, 28:28)
najviac bodov: Dončič 31, Irving 22, Hardaway 17 - Siakam 31 (12 doskokov), Anunoby 26, Schröder 18

Denver Nuggets - Golden State Warriors 108:105 (26:21, 27:26, 23:31, 32:27)
najviac bodov: Jokič 35 (13 doskokov), R. Jackson 20, Porter 17 - Curry 23, Thompson 15, Wiggins 11

Sacramento Kings - Portland Trail Blazers pp 121:118 (34:29, 22:31, 29:24, 26:27 - 10:7)
najviac bodov: Sabonis 27 (11 doskokov), Monk 23 (10 asistencií), Huerter 17 - Grant 38, Ayton (10 doskokov), Sharpe a Mays po 18

Viac o téme: NBA Kevin Durant Brooklyn Nets Golden State Warriors New York Knicks Paul George Houston Rockets Chicago Bulls Los Angeles Lakers San Antonio Spurs Boston Celtics Denver Nuggets Phoenix Suns Los Angeles Clippers Detroit Pistons Philadelphia 76ers Milwaukee Bucks Kristaps Porzingis Stephen Curry Nikola Vučevič Nikola Jokič Joel Embiid R.J. Barrett Lonnie Walker IV Jalen Brunson Victor Wembanyama
  • Zdroj: TASR, ČTK