Majú 25 a poznajú sa od detstva: Maruška? Súperkám dosť prekáža, hovorí tréner českej hviezdy

Česká tenistka Marie BouzkováČeská tenistka Marie Bouzková Zdroj: SITA/AP/Julia Nikhinson

SEVILLA - V detstve sa stretával s Marie Bouzkovou a Markétou Vondroušovou na rovnakých kurtoch, teraz je Antonín Bolardt trénerom prvej menovanej tenistky.

Dvadsaťpäťročný kouč je aj súčasťou českého tímu na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej a verí, že výber Petra Pálu má v Seville šancu na úspech. Vnuk rovnomenného niekdajšieho daviscupového kapitána a víťaza súťaže z roku 1980 v rozhovore s novinármi povedal, že skôr než na báze tréner-hráčka majú s Bouzkovou kamarátsky vzťah.

"Som určite rád, že som sa sem dostal. Je to veľká skúsenosť. Máme dobrý tím a je v ňom zábava. Užívam si to," uviedol Bolardt, ktorý patrí k najmladším členom realizačného tímu českých tenistiek.

Tenisky od Vondroušovej

S Bouzkovou spolupracuje od jari, nahradil Theodora Devotyho. "Marušku poznám odmalička a vždy som ju sledoval. Keď bola v Prahe, trénovali sme spolu," priznal Bolardt. "Priletel som jej pomôcť na turnaj v Portugalsku. Nebol to jednoduchý začiatok. Nebola úplne vo forme a pilovali sme, aby sa do nej vrátila. Bola škoda, že sa v priebehu sezóny zranila. V tom čase už bola rozbehnutá. Ja ale hodnotím sezónu ako veľmi dobrú," povedal na adresu 34. hráčky sveta.

Bouzková uzavrela turnajový ročník finálovou účasťou v čínskom Nan-čchangu. Do päťčlennej nominácie na Pohár Billie Jean Kingovej sa dostala dodatočne po odstúpení zranenej Karolíny Muchovej. Pri debute v súťaži porazila v utorok Viktoriju Golubicovú dvakrát 6:4 a rozhodla o triumfe nad Švajčiarkami.

Česká tenistka Marie Bouzková Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Julia Nikhinson

"Som za to veľmi rád. Zaslúži si to takto ukončiť sezónu. Rada hrá pred českým publikom a za Česko," uviedol Bolardt. S Bouzkovou je dohodnutý na spolupráci do konca sezóny. Pri komunikácii im pomáha aj minimálny vekový rozdiel. "S Maruškou je to hrozne fajn. Máme taký kamarátsky vzťah. Rozumieme si na kurte aj mimo neho," podotkol.

Bouzková má v jeho očiach štýl, ktorý je pre súperky veľmi nepríjemný. "Ona nie je ako (Aryna) Sabalenková, že by strieľala a zabíjala to prvým druhým úderom. Je to trpezlivá hráčka. Myslím, že to ostatným veľmi prekáža, pretože na to nie sú zvyknuté. Ona si tú výmenu buduje, a keď jej to niekto skráti, tak začne zase aktívne, ide si na sieť a dohrať. Je to taká všehochuť," povedal Bolardt.

Pozná sa aj s tohtoročnou wimbledonskou šampiónkou Vondroušovou, s ktorou hral predtým v jednom družstve. S ňou a Bouzkovou má z detstva spoločnú fotografiu. "Dnes som aj hovoril, že keď sme spolu boli v družstvách do 12 rokov, tak som si raz zabudol topánky a hral som v Markétiných," spomínal Bolardt.

Slavný dedo

Jeho starý otec bol kapitánom tímu, ktorý získal v roku 1980 Davisov pohár. "Ja ale veľmi o tej histórii neviem. Davis Cup a že pôsobil na zväze, to áno. Nejakú dobu to ale nebolo úplne jednoduché. Myslím, že som schytával niektoré veci od pár ľudí bez toho, aby som za niečo možno mohol. Nejako som to nikdy neriešil," uviedol Bolardt.

V detstve hral aj futbal, ale nakoniec si vybral tenis. "Asi mi šiel z tých dvoch športov lepšie," podotkol s tým, že ale doteraz hrá hanspaulskú ligu.

Na dráhu tenisového trénera sa rozhodol prejsť aj kvôli zdravotným problémom. "Ono je to v mužskom tenise strašne ťažké. Je zložité vydržať celý rok zdravý. Ja som furt mal niečo a bol zranený. Už vlani som jazdil s Andym Paulsonom. Keď potom prišla ponuka od Marušky, tak som neváhal, chcel som jej pomôcť. Bola to podľa mňa dobrá voľba," dodal.

Viac o téme: Česko Markéta Vondroušová Marie Bouzková Pohár Billie Jean Kingovej Antonín Bolardt
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy