VIDEO Obrovská smola Wawrinku: Z toho, čo sa mu stalo počas mečbalu, ide mráz po chrbte

Stanislaw WawrinkaStanislaw Wawrinka Zdroj: Profimedia

METZ - Skúsený švajčiarsky tenista Stan Wawrinka mal na turnaji v Metz veľkú smolu.

Trojnásobný grandslamový šampión bol v stredu v dueli s domácim Francúzom Lucom Van Asschom jednu loptičku od postupu do štvrťfinále, ale pri mečbale sa zranil a po strate setu musel zápasu vzdať.

Tridsaťosemročný Wawrinka v zápase 2. kola proti o devätnásť rokov mladšiemu súperovi vyhral prvý set 6:3, v tie-breaku druhého dejstva sa dostal do vedenia 6:4 a mal tak dva mečbaly. V nasledujúcej výmene si však pri bežnom forhendovom údere podvrtol členok a skončil v bolestiach na zemi.

V zápase síce Wawrinka pokračoval, ale nezískal už ani bod. Potom, čo Van Assche skrátenú hru otočil na 8:6, zápas zranený veterán vzdal.

Viac o téme: Stan Wawrinka Luca van Assche ATP Metz