Šokujúce zranenie športovej ikony: Reprezentačná kolegyňa ju trafila nožom korčule

Suzanne SchultingováSuzanne Schultingová Zdroj: Instagram/suzanneschulting

HEERENVEEN - Hviezda rýchlokorčuľovania na krátkej dráhe Suzanne Schultingová z Holandska sa zotavuje zo zranení, ktoré jej nechtiac spôsobila korčuľou reprezentačná kolegyňa.

Trojnásobná olympijská víťazka a desaťnásobná majsterka sveta utrpela pri tréningovej nehode reznú ranu na chrbte, ktorá jej našťastie nepoškodila svaly a nespôsobila vážnejšie problémy. Informovala o tom na sociálnej sieti.

Dvadsaťšesťročná Schultingová sa zranila na pondelkovom tréningu národného tímu na okruhu Thialf v Heerenveene. Držiteľka 30 zlatých medailí z veľkých akcií spadla, za ňou idúca kolegyňa Xandra Velzeboerová sa jej nedokázala vyhnúť a trafila ju nožom korčule do chrbta.

"Výsledkom bola hlboká rezná rana dlhá 15 až 20 centimetrov. Našťastie, neboli zasiahnuté svaly a ranu úspešne v nemocnici zašili. Bol to šok, ale vzhľadom na okolnosti som v poriadku," uviedla Schultingová po nehode na instagrame.

V ďalšom príspevku v stredu dodala, že sa jej rana hojí dobre, a na webe Holandského rýchlokorčuliarskeho zväzu dúfala, že by sa mohla už budúci týždeň teoreticky vrátiť na ľad.

Viac o téme: Rýchlokorčuľovanie Suzanne Schultingová Xandra Velzeboerová
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/NotableAthletes
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy