Totálna dominancia a kopec gólov: Slováci demonštrovali, ako vyzerá úplná herná pohoda

Radujúce sa duo Martin Faško-Rudáš a Samuel TakáčRadujúce sa duo Martin Faško-Rudáš a Samuel Takáč Zdroj: TASR/SZĽH - Andrej Galica

LANDSHUT - Slovenskí hokejisti ukázali v prvom zápase na Nemeckom pohári inú tvár ako na MS v hokeji a nechali zabudnúť na streleckú nemohúcnosť, ktorá ich trápila na šampionáte v Rige.

Súpera z Rakúska totálne potupili výsledkom 7:1 a dominancia na ľade sa pretavila v zdarný koniec. Rovnaký výsledok sme zaknihovali naposledy v máji 2022, kedy sme výhrou nad Dánskom potvrdili postup do štvrťfinále na MS vo Fínsku.

Nominácia, zložená z nováčikov, ale aj skúsených hráčov, predviedla v bavorskom Landshute kolotoč a už v prvej tretine, ktorá sa skončila 4:0, jasne ukázala, akým smerom sa bude zápas uberať. 

So susedom zo západu sme hrali dvojzápas aj pred MS v Rige, podobný scenár a výsledok sa však nezopakoval. Tvrdá hra Rakúšanov nemala pri rýchlych Slovákoch úspech a naši reprezentanti sa od úvodu prezentovali hrou, ktorá je im pod taktovkou Craiga Ramsayho vlastná - aktívne korčuľovanie, napádaníe a agresivita v zakončení. 

Totálna dominancia a kopec Galéria fotiek (19) Jozef Baláž oslavuje gól proti Rakúsku

Po zápase naši hráči sršali spokojnosťou a právom sa mohli pýšiť. "Dali sme rýchle góly, to nás povzbudilo a potom nám už išli nohy. Tréner sa nám snaží vždy prízvukovať, aby sme strieľali, sme radi, že nám to sypalo," uviedol po zápase dvojgólový muž stretnutia útočník Jozef Baláž.

Útly zakončovateľ Dukly Trenčín nebol ďaleko ani od hetriku: "Samozrejme, že po rýchlych strelených góloch som mal v hlave hetrik. Nebola to pre mňa priorita, dôležité bolo, že sme hrali ako tím."

Okuliar potvrdil inštinkt strelca

Dvojgólový zápis Baláža vyrovnal aj útočník Hradca Králové Oliver Okuliar. Ten prišiel na novembrový zraz ako líder tímu a práve on mal byť ten, kto bude strieľať slovenské góly. V prvom stretnutí sa role strelca zhostil výnimočne a potvrdil, že má čuch na góly. Dvakrát vystihol prázdny priestor pred bránkoviskom Rakúska a boli z toho dva presné zásahy.

Slovenský útočník Oliver Okuliar Galéria fotiek (19) Útočník Oliver Okuliar sa v zápase proti Rakúsku predviedol dvoma presnými zásahmi Zdroj: DEB/City-Press GmbH

"V prvom rade tam bola dobrá práca od chlapcov. Ja som rád za dva góly, ale hlavne som rád za výkon. Určite sme boli lepším tímom, hlavne preto, že všetci si plnili svoje úlohy. Hetrik ma nemrzí, som hlavne rád za výhru," uviedol krátko po zápase útočník, ktorý s dvanástimi gólmi spolu s Čechom Lukášom Radilom vedie tabuľku produktivity českej extraligy.

Okuliar bol na ľade aj pri spomínanom prípravnom dvojzápase, ktorý charakterizovala najmä silová dominancia nášho súpera. "Boli sme pripravení na to, že to bude tvrdý zápas, ale tým, že sme dobre korčuľovali, sme Rakúšanom nedali šancu atakovať nás," dodala slovenská "osmička".

Slováci okrem celkovej efektivity využili aj dve z troch presilových hier. Hneď tú prvú ukončil predčasne Samuel Takáč, ktorému na gól prihrával spoluhráč z prvého útoku Martin Faško-Rudáš. Druhý gól z hry vo výhode strelil Lukáš Cingel, ktorý zakončil peknú akciu strelou z prvej.

"Presilovky nám vyšli, dve z troch… Hrali sme dobre aj 5 na 5 a so spoluhráčmi vo formácii sme si dobre sadli," uviedol po stretnutí krídleník prvej útočnej lajny Faško-Rudáš. Ten skvelý zápas okorenil pekným zakončením na konečných 7:1, keď prekvapil rakúskeho brankára blafákom pomedzi nohy.

"Zrazu som sa ocitol sám pred brankárom, tak som sa snažil dať gól a podarilo sa to," zakončil s úsmevom útočník českého Liberca.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 19

Viac o téme: Slovensko Rakúsko Nemecký pohár Oliver Okuliar Jozef Baláž Martin Faško-Rudáš

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy