Lepšiu premiéru si nemohol ani vysnívať: Česi s novým trénerom predviedli v prvej tretine uragán

Adam Kubík a gólové oslavy hokejistov ČeskaAdam Kubík a gólové oslavy hokejistov Česka Zdroj: SITA/AP/Mikael Fritzon

TAMPERE/VAXJO- Hokejisti Česka zvíťazili nad domácim Švédskom 5:2 v úvodný deň turnaja Karjala Cup.

Vo Växjö prvýkrát pod vedením nového trénera Radima Rulíka vykročili za víťazstvom výbornou prvou tretinou, po ktorej viedli 4:0. Na ďalší zápas nastúpia v sobotu proti Fínsku, Švédi budú hrať v rovnaký deň proti Švajčiarsku.

V úvodnom zápase turnaja zvíťazili v Tampere domáci Fíni nad Švajčiarskom 4:0. Hetrikom sa na ich víťazstve podieľal Antti Suomela.

Karjala cup:

Švajčiarsko - Fínsko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Góly: 7. Kuokkanen, 17., 48. a 56. Suomela

Švédsko - Česko 2:5 (0:4, 1:1, 1:0)
Góly: 29. Heed, 49. Ejdsell - 2. Lenc, 5. Tomášek, 11. Flek, 16. Sedlák, 31. Kubík