Real zdemoloval Valenciu aj bez Bellinghama, absolútna senzácia La Ligy zostáva na prvom mieste

Vinícius Júnior a jeho gólové oslavyVinícius Júnior a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Futbalisti Realu Madrid vyhrali v sobotňajšom zápase 13. kola španielskej La Ligy nad Valenciou hladko 5:1. Potvrdili tak druhé miesto v tabuľke, na lídra Gironu strácajú naďalej dva body.

Realu chýbal Jude Bellingham, ktorý je s desiatimi gólmi na čele tabuľky strelcov súťaže. Do hry ho nepustilo zranenie ramena, no jeho spoluhráči sa tešili už v 3. minúte, keď skóre strelou spoza šestnástky otvoril Dani Carvajal. Po ňom sa so streleckej listiny zapísali zhodne dvakrát Vinicius Junior i Rodrygo. Za hosti v závere skorigoval Hugo Duro.

Girona si upevnila vedúce postavenie, na trávniku Raya Vallecano triumfovala 2:1. Inkasovala ako prvá už v piatej minúte po strele Alvara Garciu, no tešila sa z víťazstva - po zmene strán víťazný gól vsietil kanonier Savio.

Hráči Las Palmas remizovali na pôde Osasuny 1:1. Nováčik z Kanárskych ostrovov tak poskočil na deviate miesto, domáci zostali na dvanástom mieste. Remízou 1:1 sa skončil aj duel medzi Granadou a Getafe, domáci získali prvý bod po troch zápasoch, no stále im patrí predposledná devätnásta pozícia. Getafe je jedenáste a natiahlo šnúru bez prehry na osem duelov.

Real Sociedad San Sebastián vyhral na pôde Almerie 3:1. Dvoma gólmi v nadstavenom čase potvrdili úlohu favorita proti poslednému tímu v tabuľke, ktorý v tejto sezóne ešte nevyhral. Sociedad sa posunul priebežne na šieste miesto.