Spurs viedli 90 minút, nakoniec skončili bez bodu: Wolves spasil striedajúci žolík

Pablo Sarabia z Wolverhamptonu WanderersPablo Sarabia z Wolverhamptonu Wanderers Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LONDÝN - Obrat zápasu s Tottenhamom dvoma gólmi v nadstavenom čase a 15 bodov na konte sú pre futbalistov Wolverhamptonu Wanderers dôvod na spokojnosť počas nadchádzajúcej reprezentačnej prestávky Premier League.

V sobotňajšom zápase zvíťazili nad dovtedy druhým Tottenhamom a postarali sa o prvú prehru Londýnčanov vonku. Kormidelník Wolves Gary O´Neil po zápase priznal, že prežíva najväčšiu hrdosť na svojich zverencov od letného príchodu k tímu.

Wolves remizovali v uplynulých dvoch domácich zápasoch a proti favorizovanému Tottenhamu si chceli napraviť chuť aj po prehre v Sheffielde s United 1:2. Nezačali však ideálne a rovnako ako v predošlých troch dueloch inkasovali ako prví, tentoraz už v 3. minúte. Brennan Johnson strelil svoj prvý gól od apríla, keď vyťažil z efektnej pätičky Dejana Kulusevského a následného centra center Pedra Porra.

Tottenham nastúpil bez viacerých obrancov - zraneného Mickyho van De Vena a vykartovaných Romera,  Udogieho i kľúčového stredopoliara Jamesa Maddisona. V prvom polčase sa hostia prezentovali územnou prevahou, no strelecky aktívnejší boli Wolves. Tí si gólový obrat nechali na nadstavený čas.

Futbalisti Wolverhamptonu sa radujú Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Striedajúci Pablo Sarabia, ktorý bol na ihrisku štyri minúty, si v rýchlosti spracoval prihrávku Matheusa Cunhu a pohotovo prestrelil brankára Guglielma Vicaria. O šesť minút prišla ďalšia ofenzívna akcia Wolves, tentoraz po pravej strane a Sarabiovu prihrávku využil Mario Lemina, ktorý si nabehol za defenzívnu líniu hostí.

"V tejto chvíli cítim najväčšiu hrdosť na náš tím, odkedy som sa stal jeho trénerom," poznamenal O´Neil, ktorý vedie Wolves od augusta. "Myslím si, že sme boli lepší, snáď s výnimkou úvodných piatich minút, počas ktorých sme boli pomalí. Naši hráči rozumejú tomu, o čo sa snažíme a ukázali príkladnú mentalitu."

Sarabia s gólom a asistenciou

Kľúčový muž obratu Sarabia dosiahol počas necelých desiatich minút na ihrisku bilanciu 1+1 a špecializovaný portál sofascore ho známkou 8,9 označil za najlepšieho hráča zápasu.

"Má neuveriteľnú kvalitu, najmä v určitých situáciách. Napríklad dnes, keď sme boli v eufórii, no potrebovali sme ešte viac. Musíme byť precíznejší v ofenzívnej zóne a pred bránou a presne to priniesol," poznamenal O´Neil o španielskom útočníkovi, ktorý bol nevyužitý náhradník v šiestich z uplynulých deviatich zápasoch Wolves:

"Tým ako trénoval počas tohto týždňa, ma prinútil k striedaniu. Vždy diskutujeme o možnostiach zostavy a on sa do nej dostal po tom, čo spravil veľký krok v tréningu. Vedel som, že keď ho dnes budem potrebovať, bude pripravený," poznamenal O´Neil. Jeho tím má po 12 zápasoch 15 bodov.

"Hráčom som hovoril, že by bolo výborné dostať sa pred prestávkou na 15 bodov. Je výborné, že sa im to podarilo. Teraz si môžeme užiť prestávku a dobre sa pripraviť na Fulham," dodal O´Neil.

Na snímke tréner Wolverhamptonu Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Tottenham nevydržal do konca

Tréner Tottenhamu Ange Postecoglou nevyčítal svojím zverencom nasadenie ani snahu. "Samozrejme, že som sklamaný z výsledku, zvlášť po tom, čo sa stalo v závere zápasu. Musím to prijať, nič iné mi neostáva. Proti Wolves to bude vždy ťažký zápas a my sme nevydržali až do konca," poznamenal Postecoglu, ktorý za prvú prehru na ihriskách súperov v sezóne nevynil viaceré absencie.

Vďaka zaváhaniu Tottenhamu sa na druhé miesto za Manchester City posunul Arsenal, ktorý zdolal doma Burnley 3:1. Tottenham mohol po nedeli spadnúť ešte o priečku nižšie, keďže štvrtý Liverpool, ktorý naň strácal dva body, čakal domáci zápas s Brentfordom.

Viac o téme: Wolverhampton Wanderers Tottenham Hotspur Pablo Sarabia