Prekvapenie pre celý tenisový svet: Hviezdny deblový pár Česka vytasil nečakanú správu

Kateřina Siniaková a Barbora KrejčíkováKateřina Siniaková a Barbora Krejčíková Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

PRAHA - České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková už viac nebudú tvoriť spoločný deblový pár.

"Rozchod" sedemnásobných grandslamových víťaziek a olympijských šampiónok z Tokia iniciovala mladšia Siniaková. Obe hráčky však vyhlásili, že sa ich cesty rozchádzajú v dobrom a možno sa ešte v budúcnosti spoja.

Oznam o konci úspešnej deblovej dvojice prišiel deň po neúspešnom semifinále v Pohári Billie-Jean Kingovej, v ktorom Siniaková s Krejčíkovou nestačili na kanadský pár Leylah Fernandezová a Gabriela Dabrowská (5:7, 6:7). Prehra vo štvorhre rozhodla o tom, že Češky nepostúpili do finále prestížneho podujatia. Už na duel nastupovala dlhodobo dominantná dvojica s vedomím, že ich spolupráca sa končí. Rozhodnutie obe učinili v októbri na turnaji v Ázii.

"Chcela som urobiť zmenu, aby som sa posunula, zlepšila a nabrala inú atmosféru," vysvetlila dôvod konca úspešnej dvojice Siniaková. "Preberali sme to dlho a ja rešpektujem jej rozhodnutie," dodala Krejčíková.

Obe hráčky zdôraznili, že si všetko vyrozprávali a ich spolupráca nateraz končí v dobrom a možno pôjde iba o pauzu v ich úspešnom ťažení. "Nie je všetkým dňom koniec. Čo sme spolu dokázali, je niečo úžasné. Možno sa po pauze zase spojíme a dokážeme niečo ďalšie," poznamenala 27-ročná Krejčíková.

Duo Siniaková/Krejčíková je so ziskom siedmich grandslamových titulov na 5. mieste v štatistikách Open éry. Informoval portál isport.cz.

Viac o téme: Česko Kateřina Siniaková Barbora Krejčíková
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy