Po neuznanom góle Jirku prišiel šokujúci výbuch Plzne, Tomič zariadil triumf Slavie

Michal Tomič a jeho gólové oslavyMichal Tomič a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti SK Slavia Praha zvíťazili v nedeľňajšom zápase 15. kola českej najvyššej súťaže na ihrisku Sigmy Olomouc 3:1.

Na triumfe hostí sa víťazným gólom podieľal slovenský reprezentant Michal Tomič. Pre dvadsaťštyriročného pravého obrancu to bol druhý gól v prebiehajúcom ročníku. Slavia aj po 15 zápasoch stráca na mestského rivala Spartu dva body. "Rudí" bodovali naplno na ihrisku Baníka Ostrava (1:0).

Výbuch Plzne na domácej pôde

Piatu prehru v sezóne si pripísala na domácej pôde Viktoria Plzeň, ktorá podľahla Slovácku 1:4. Hostia rozhodli o svojom triumfe tromi gólmi v rozmedzí deviatich minút (63.-72. min). Najvýraznejšiu zásluhu mal na tom dvojgólový stredopoliar Marek Havlík. Zápas sa však mohol za stavu 1:0 vyvíjať inak, no v 29. minúte neplatil pre ofsajdové postavenie gól slovenského reprezentanta Erika Jirku.

Česká liga - 15. kolo:

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 1:3 (1:2)
Góly: 15. Pokorný - 4. Wallem, 43. TOMIČ, 56. Jurečka
/T. Digaňa odchytal celý zápas, D. Ventúra odohral celý zápas, M. Macík bol na lavičke náhradníkov - M. Tomič hral do 83. minúty, J. Hromada hral od 77. min/

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)
Gól: 48. Panák
/T. Rigo hral do 90.+8 minúty, L. Almási hral od 80. min, F. Blažek a M. Madleňák boli na lavičke náhradníkov - L. Haraslín hral do 62. min/

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:4 (1:1)
Góly: 17. Chorý - 63. a 72. Havlík, 43. Doski, 66. Juroška
/E. Jirka hral do 67. minúty, M. Tvrdoň (obaja Plzeň) bol na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: Sigma Olomouc FC Viktoria Plzeň SK Slavia Praha Erik Jirka Michal Tomič