Opustil klub, celú NHL a vracia sa domov: Česká hviezda príde o ďalšiu sezónu v profilige

Český brankár Pavel Francouz so Stanleyho poháromČeský brankár Pavel Francouz so Stanleyho pohárom Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

DENVER - Brankár Pavel Francouz z Colorada musel pre pretrvávajúce zdravotné problémy predčasne ukončiť sezónu v NHL.

Na vine je bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela. Zo zámoria sa vracia do Česka, kde bude pokračovať v liečbe. Tridsaťtriročný brankár to uviedol v audionahrávke pre agentúru Sport Invest, ktorá ho zastupuje.

Francouz, ktorý získal vlani s Avalanche Stanleyho pohár, bol v máji na operácii s priťahovačom. Do prebiehajúceho ročníka NHL, po ktorého skončení mu vyprší dvojročný kontrakt na celkovo štyri milióny dolárov, doteraz nezasiahol. Či ale súčasné problémy nejako súvisia s operačným zákrokom, plzenský rodák neuviedol.

"Ide o zranenie v spodnej časti tela a dohodli sme sa s Coloradom, že to nebudeme nejako bližšie špecifikovať. Je to určite veľmi frustrujúca situácia a som z toho, samozrejme, ohromne sklamaný, že som out do konca sezóny. Na druhej strane - nejakú skúsenosť so zraneniami z poslednej doby mám, takže sa snažím to brať tak, ako to je, brať to športovo," vyhlásil Francúz.

Návrat domov mi pomôže

Ocenil, že ho klub pustil späť do Česka. "Určite mi pomôže, že ma Colorado pustilo domov, kde budem v blízkosti svojej rodiny, priateľov a kamarátov, čo mi určite pomôže túto situáciu zvládať," verí Francouz.

"S Avalanche budem ďalej v kontakte, budem určite všetko konzultovať s našimi doktormi. A budem ich, samozrejme, sledovať a fandiť im. Mužstvo vyzerá opäť dobre poskladané, sezónu začali veľa dobre, ja dúfam, že v tom budú chlapci len pokračovať. Veľmi by som im prial úspech," doplnil Francouz. 

V zámorí pôsobí Francouz od roku 2018. Pôjde už o jeho druhú sezónu z posledných štyroch, o ktorú príde pre zdravotné ťažkosti. Do ročníka 2020-21 nezasiahol kvôli operáciám bedra. V minulej sezóne sezóny po zisku Stanleyho pohára nastúpil do 16 stretnutí základnej časti, vychytal osem výhier, v priemere inkasoval 2,61 gólov na zápas a mal úspešnosť zákrokov 91,5 percenta.

Viac o téme: Colorado Avalanche Pavel Francouz
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Colorado Avalanche
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy