Radosť má aj kráľ Zlatan Ibrakadabra: Futbalisti postavili celé mesto na nohy ziskom titulu

Malmö FF - švédsky majster na sezónu 2023Malmö FF - švédsky majster na sezónu 2023 Zdroj: Profimedia

MALMÖ - Futbalisti Malmö dvadsiatykrát ovládli švédsku ligu. V nedeľnom záverečnom 30. kole zdolali doma v priamom súboji o titul 1:0 Elfsborg a pri bodovej zhode preskočili súpera vďaka lepšiemu skóre.

Najúspešnejšiemu švédskemu tímu histórie zariadil víťazstvo v 57. minúte z penalty útočník Isaac Thelin, so 16 gólmi najlepší strelec súťaže. Stretnutie poznamenalo takmer hodinové prerušenie počas polčasovej pauzy, po tom, čo fanúšikovia odpálili pyrotechniku a na štadióne sa spustil protipožiarny alarm.

Malmö nadviazalo na ligové triumfy z rokov 2020 a 2021, zatiaľ čo Elfsborg sa nedočkal prvého titulu po 11 rokoch. Na treťom mieste skončili obhajcovia titulu z Häckenu.

Viac o téme: Malmö FF Allsvenskan IF Elfsborg