Keď je roboty ako na kostole: Hrozivá bilancia Košíc, donekonečna nebudú mať toľko šťastia

Košický tréner Ján Kozák mladší a tréner Trnavy Michal GašparíkKošický tréner Ján Kozák mladší a tréner Trnavy Michal Gašparík Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Futbalisti FC Košice nezastavili sériu prehier ani proti Spartaku Trnava a v najvyššej slovenskej súťaži nebodovali už v deviatom zápase po sebe.

V nedeľňajšom zápase prehrali 0:2 a okrem nepríjemnej série prehier ich trápi aj už takmer štvorhodinová séria bez streleného gólu. "Každý z nás vníma situáciu, v ktorej sme. V kabíne si ju uvedomujeme a vieme, že ju musíme zlomiť," poznamenal obranca Michal Jonec.

Hráči nováčika najvyššej súťaže neskórovali v troch zápasoch po sebe. Zatiaľ naposledy sa z gólu tešili v 11. minúte zápasu s Banskou Bystricou, v ktorom viedli 2:0, no napokon prehrali 2:4. Z krízy sa nedostali ani proti favorizovanej Trnave, ktorá v Košiciach zvíťazila napriek svojmu nahustenému programu.

Za kratší koniec povrazu ťahali v deviatich dueloch po sebe a od vyrovnania negatívneho rekordu Trenčína zo sezóny 2007/2008 ich delia ešte tri prehry. K lepším výsledkom zatiaľ nepomohla ani výmena trénera, keď Antona Šoltisa nahradil Ján Kozák mladší.

Situácia pred bránou Trnavy Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/František Iván

"Je to ťažká situácia. Chvalabohu, že aj tímy pod nami prehrávajú a nedoťahujú sa na nás, ale donekonečna nebudeme mať toľko šťastia. V závere jesene si to rozdáme s nimi a uvidíme, kde budeme potom v tabuľke," poznamenal stredopoliar Michal Faško narážajúc na výsledky Zlatých Moraviec a Michaloviec.

Oba tímy sú aj po odohratí 14 zápasov bez víťazstva, zlatomoravecký ViOn má 3 body, Michalovce 5. Košičania sú aj napriek aktuálnej sérii prehier pred nimi so 7 bodmi. V nasledujúcom zápase po reprezentačnej prestávke sa predstavia v Žiline, no potom ich čakajú práve zápasy proti tabuľkovým konkurentom.

24 inkasovaných gólov

V zápase proti Trnave chceli 3752 divákov potešiť výkonom aj vytúženými bodmi, no napriek sľubnému začiatku sa im to nepodarilo. V prvom polčase Trnave veľa nedovolili, no dvoma inkasovanými gólmi v krátkom slede v úvode druhého dejstva prišli o šancu bodovať.

"Povedali sme si, že to budeme držať na 0:0, no prišla prvá akcia Trnavy a hneď gól. Potom druhá a ďalší. Proti takému mužstvu sa to už ťažko doťahuje," konštatoval Jonec.

Košičania inkasovali 24 gólov, najviac v lige a ich súčet skóre (-24) je najhorší zo všetkých tímov. "Škoda, že sme proti Trnave nestrelili aspoň gól a nedostali sa do zápasu. My naopak inkasujeme po každom náznaku šance, nedostávame sa do vedenia a zatiaľ sa nám to nedarí zlomiť," poznamenal Faško.

Viac o téme: FC Spartak Trnava Michal Faško Michal Jonec FC Košice Ján Kozák ml. Niké liga