VIDEO NBA svedkom dokonalého obratu: Bombastická otočka nezlomného Toronta

Basketbalista Toronta Precious AchiuwaBasketbalista Toronta Precious Achiuwa Zdroj: SITA/AP/Christopher Katsarov/The Canadian Press

TORONTO - Basketbalisti Toronta Raptors zdolali v noci na utorok v zámorskej NBA Washington Wizards 111:107, hoci v tretej štvrtine prehrávali až o 23 bodov.

Pascal Siakam potiahol domácich k obratu 39 bodmi, čím si zlepšil sezónne maximum, zaznamenal aj 11 doskokov. Raptors už druhýkrát v priebehu 8 dní dokázali otočiť duel, v ktorom prehrávali o viac ako 20 bodov, 5. novembra predviedli podobný obrat proti San Antoniu. Wizards utrpeli tretiu prehru za sebou.

Siakam dal 22 zo svojich 39 bodov v tretej štvrtine. Ešte necelých šesť minút pred koncom viedli Wizards 107:95, potom však už nedali ani kôš. Z poľa nepremenili záverečných desať striel.

"Určite nechcete prehrávať v polčase o 19 bodov. Dokázali sme však zápas zvrátiť a nakoniec vyhrať," povedal pre zámorské médiá tréner Toronta Darko Rajakovič. Jeho zverenci premenili z 20 trojbodových pokusov iba štyri. Najlepším strelcom Washingtonu bol 34-bodový Kyle Kuzma.

Jubilejné víťazstvo trénera Browna

Sacramento si poradilo s Clevelandom 132:120 najmä vďaka De’Aaronovi Foxovi. Ten sa vrátil do zostavy po dvojtýždňovej pauze zapríčinenej zranením členka a na triumfe sa podieľal 28 bodmi a šiestimi asistenciami. Kings dali svojmu trénerovi Mikeovi Brownovi jubilejné 400. víťazstvo v NBA.

Hráči Milwaukee pri návrate Damiana Lillarda zvíťazili nad Chicagom 118:109. Giannis Antetokounmpo pomohol k výhre Bucks 35 bodmi a 11 doskokmi, Bobby Portis zaznamenal takisto double double s 19 bodmi a desiatimi doskokmi. "Hral celý čas fenomenálne. Potrebovali sme ho, som rád, že vzal zápas do svojich rúk," pochválil Antetokunmpa domáci tréner Adrian Griffin.

Lillard po dvoch zápasoch, ktoré vynechal pre problémy s lýtkovým svalom, nazbieral iba 12 bodov. V drese Bulls zaznamenal Nikola Vučevič 26 bodov.

Jayson Tatum bol strojcom víťazstva Bostonu, k výhre 114:98 nad New Yorkom Knicks prispel 35 bodmi, vrátane piatich trojok. Zabral najmä vo štvrtej štvrtine, v ktorej si pripísal 17 bodov.