Návštevu prezidenta Bidena majú za sebou: Tím NHL nadviazal na tradíciu

Americký prezident Joe Biden počas prijatia hokejistov Vegas Golden Knights, víťazov Stanleyho pohára v roku 2023 v Bielom dome vo WashingtoneAmerický prezident Joe Biden počas prijatia hokejistov Vegas Golden Knights, víťazov Stanleyho pohára v roku 2023 v Bielom dome vo Washingtone Zdroj: TASR/AP/Andrew Harnik

WASHINGTON D.C. - Americký prezident Joe Biden udelil v pondelok ocenenie hokejovému klubu Vegas Golden Knights.

Úradujúci držitelia Stanleyho pohára tak nadviazali po dvoch rokoch na túto tradíciu, ktorú prerušil šampión NHL zo sezóny 2021/22 Colorado Avalanche.

Prezident USA tradične pozýva úradujúcich držiteľov Stanleyho pohára do Bieleho domu. Naposledy takto privítal Tampu Bay v apríli 2021, s Coloradom nedokázal nájsť spoločný termín. Biden je momentálne zaneprázdnený vojenským konfliktom v pásme Gazy, tento týždeň ho čaká aj stretnutie s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom.

Golden Knights majú za sebou v tejto sezóne pätnásť zápasov. Naposledy vyhrali 5:0 nad San Jose Sharks, bodovo naprázdno vyšli len dvakrát a sú najlepší tím v Západnej konferencii i v celej súťaži. Najbližší duel ich čaká v utorok práve vo Washingtone. Informácie priniesla agentúra AP.

Viac o téme: Vegas Golden Knights Joe Biden
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy