VIDEO Vrátil mu úplne všetko: Ruský súboj priniesol najrýchlejší zápas Turnaja majstrov

Ruský tenista Andrej RubľovRuský tenista Andrej Rubľov Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

TURÍN - Ruský tenista Daniil Medvedev zvíťazil vo svojom úvodnom zápase na turnaji majstrov v Turíne nad krajanom Andrejom Rubľovom v dvoch setoch 6:4, 6:2.

V zápase ani raz nestratil svoje podanie a k víťazstvu si pomohol aj 10 esami. V prvom stretnutí červenej skupiny si ôsmy hráč rebríčka ATP Nemec Alexander Zverev poradil so svetovou dvojkou Španielom Carlosom Alcarazom 6:7 (3), 6:3, 6:4.

V dueli dvoch ruských tenistov si do stavu 3:3 ani jeden z hráčov nevypracoval brejkbal. Ako prvému sa to podarilo Medvedevovi v siedmom geme, ktorý dotiahol do víťazného konca. Následne si napriek trom brejkbalom súpera postrážil bod pri vlastnom podaní.

Neprišiel oň ani po štyroch brejkbaloch dramatického desiateho gemu, ktorý napokon získal pre seba a po 55 minútach ním ukončil prvý set. Rubľov prišiel o podanie už v prvom geme druhého setu a následne aj v piatom - 1:4. Medvedev si už záver zápasu postrážil a ukončil ho čistou hrou v ôsmom geme, keď využil už prvý mečbal.

"Cítil som sa dobre a chcel som ten pocit preniesť aj na kurt. Prvý set bol skutočne ťažký. Snažím sa hrať agresívne po svojom podaní, respektíve prvý úder po returne. No Rubľov hrá štýlom, ktorý mi nedáva veľa možností, pretože ja nemám takú silu ako Alcaraz či Tsitsipas. Takže som sa musel snažiť striedať bekhend s forhendom a rozhýbať súpera," povedal Medvedev pre webstránku ATP Tour.