VIDEO Regenda musí čakať, zatiaľ to zvládame: Odpisovaný tím prekonáva rekordy NHL

Gólová radosť hráčov AnaheimuGólová radosť hráčov Anaheimu Zdroj: SITA/AP/Jae C. Hong

ANAHEIM - Hokejisti Anaheimu sa stali prvým tímom v histórii NHL, ktorý v prvých 15 zápasoch vyhral šesťkrát duel, v ktorom rozhodol o víťazstve až v tretej časti.

Ducks prehrávali na ľade Nashvillu 1:2 po dvoch tretinách, ale nakoniec sa tešili z triumfu 3:2. Útočník Sidney Crosby sa v noci na stredu blysol svojím 13. hetrikom v kariére v NHL a priviedol Pittsburgh k triumfu v Columbuse 5:3.

Anaheim v 25. minúte prehrával 0:2, keď sa v drese Predators presadili Filip Forsberg a počas presilovej hry aj kapitán Roman Josi. V závere druhej časti však znížil Cam Fowler a v tretej tretine skóroval už len hostia. Radko Gudas vyrovnal a necelý štyri minúty pred koncom rozhodol Adam Henrique.

"Opäť sme ukázali našu odolnosť. Nehrali sme svoj najlepší zápas, ale vedeli sme, že máme šancu vyhrať. Myslím si, že to je tento rok trend. Vieme, že máme veľkú kvalitu v tíme a dokážeme uspieť, aj keď prehrávame, " uviedol obranca hostí Urho Vaakanainen podľa nhl.com.

Doplnil ho Gudas, ktorý okrem gólu pridal aj asistenciu, pobil sa s Jeremym Lauzonom a dosiahol tak hetrik Gordieho Howea. "Je to skvelý pocit pre tím, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu a vyhrať. Musíme sa však snažiť v ďalších zápasoch dostať do vedenia a budeme ešte efektívnejším tímom," povedal český obranca.

Nestarnúci Crosby pochoval Columbus

Crosby sa stal piatym hráčom v histórii Penguins, ktorý zaznamenal hetrik vo veku 36 a viac rokov. Napodobnil Marka Recchiho (38 rokov, 353 dní a 38 rokov 31 dní), Kena Schinkela (37 rokov, 69 dní), Jeffa Cartera (36 rokov, 125 dní) a Joea Mullena (36 rokov, 42 dní).

Kapitán Pittsburghu pridal aj asistenciu a mal veľký podiel na piatom triumfe tímu v rade. "Myslím si, že v každom zápase sa zlepšujeme a dostávame sa oveľa viac k našej hre," uviedol Crosby. Kanadský center bodoval v deviatom stretnutí za sebou a od začiatku sezóny sa mu darí. Zo 14 zápasov nebodoval len proti St. Louis Blues a celkovo má na svojom konte 19 bodov (10+9).

Kyle Connor pomohol dvoma gólmi a asistenciou k triumfu Winnipegu nad New Jersey Devils 6:3. Zaznamenal svoj 118. viacbodový zápas v kariére a vyrovnal Bryana Littlea na štvrtom mieste v štatistikách klubu. Pred nimi sú Iľja Kovaľčuk (155), Mark Scheifele (168) a Blake Wheeler (200).

Najproduktívnejším hráčom Jets v nočnom stretnutí bol však Josh Morrissey so štyrmi asistenciami. Stal sa druhým obrancom v histórii Jets/Thrashers s dvoma štvorbodovými zápasmi a pridal sa k Dustinovi Byfuglienovi. Zároveň sa stal prvým bekom so štyrmi asistenciami v jednom zápase.

Viac o téme: Sidney Crosby Pittsburgh Penguins Anaheim Ducks