VIDEO Alcaraz späť na víťaznej vlne, frustrovaný Rubľov akoby zmizol z kurtu

Španielsky tenista Carlos Alcaraz Španielsky tenista Carlos Alcaraz Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

TURÍN - Španielsky tenista Carlos Alcaraz zdolal v úvodnom stredajšom stretnutí na turnaji majstrov v Turíne Rusa Andreja Rubľova 7:5, 6:2. Zlepšil si tak vyhliadky na postup z červenej skupiny.

Duel bol súbojom hráčov, ktorí vo svojom úvodnom vystúpení na podujatí neuspeli. Prvý set priniesol vyrovnaný priebeh. Ako jediný prelomil súperovo podanie Alcaraz až v jedenástom geme a set získal vo svoj prospech. Druhý set už Španiel ovládol, keď Rus neudržal podanie už v prvej hre a potom aj v siedmej. Svetovú dvojku čaká v Turíne ešte v piatok súboj proti Daniilovi Medvedevovi.

"Daniil má za sebou výbornú sezónu. Ak ho chcem zdolať, musím odohrať perfektný zápas. Hrá sa tu tenis na najvyššej úrovni. Som rád, že sa mi podarilo otrepať sa z prehry a podať opäť dobrý výkon," povedal na kurte Alcaraz.