VIDEO Gólové hody Slovákov v AHL: Regenda a Studenič opäť ukázali svoju extratriedu

Pavol Regenda oslavuje gól so spoluhráčomPavol Regenda oslavuje gól so spoluhráčom Zdroj: Twitter/San Diego Gulls

SAN DIEGO - Slovenský hokejista Pavol Regenda strelil svoj ôsmy gól v tejto sezóne AHL. Jeho San Diego však prehralo v noci na štvrtok s Charlotte Checkers 2:3 po predĺžení. Gulls po úvodných dvoch triumfoch neuspeli už v desiatom zápase za sebou.

Dvadsaťtriročný útočník sa presadil v 38. minúte počas presilovej hry a vyrovnal na 2:2. Regenda v stretnutí zaznamenal tri strely, pripísal si dva mínusové body a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu. V dvanástich dueloch získal 10 bodov (8+2) a je druhým najproduktívnejším hráčom tímu.

Presadil sa aj Marián Studenič v drese Coachella Valley, no ani on sa netešil z víťazstva. Firebirds prehrali na ľade Hendersonu 4:5. Pre 25-ročného útočníka to bol piaty presný zásah v tomto ročníku, ktorý začal na farme Seattlu Kraken. Coachella neuspela tretíkrát za sebou. Studenič odohral 11 zápasov, v ktorých nazbieral 9 bodov (5+4).

Dvorský valcuje v OHL

Slovenský hokejista Dalibor Dvorský skóroval za Sudbury Wolves v nočnom zápase kanadskej juniorskej súťaži Ontario Hockey League (OHL). Jeho tím však prehral na ľade Soo Greyhounds 4:7 a neuspel v treťom stretnutí v rade.

Osemnásťročný útočník sa presadil v 50. minúte počas oslabenia a zaznamenal už svoj siedmy gól za Sudbury. Dvorský nastúpil v 10 dueloch a má na svojom konte celkovo 12 bodov (7+5).

Z víťazstva sa netešil ani Roman Kukumberg v drese Sarnii. Sting podľahli Brantfordu Bulldogs 3:6. Krídelník prihral na gól Sandisovi Vilmanisovi a bol to pre neho ôsmy bod v sezóne (4+4) v štrnástom stretnutí.

Viac o téme: AHL OHL Marián Studenič San Diego Gulls Pavol Regenda Sudbury Wolves Dalibor Dvorský Coachella Valley Firebirds