Čo by si bez nich počali: Slováci opäť raz v Česku naplno ukázali svoje kvality

Tomáš MarcinkoTomáš Marcinko Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hokejisti Pardubíc zvíťazili v piatom zápase českej extraligy za sebou. V stretnutí 19. kola triumfovali na ľade Plzne 6:1 a stále figurujú na čele tabuľky. Gólom a asistenciou k tomu prispel slovenský útočník Matej Paulovič.

Darilo sa aj slovenským legionárom v Třinci. Tí síce prehrávali po prvej tretine v Hradci Králové 0:2, no napokon zvíťazili 5:3. Pri kontaktnom góle asistoval Marko Daňo a vyrovnávajúci strelil Vladimír Dravecký po prihrávke Viliama Čacha. Asistenciu zaznamenal aj Martin Marinčin a opäť Daňo. Na 3:5 z pohľadu domácich ešte upravil v 55. minúte Oliver Okuliar.

V drese BK Mladá Boleslav sa presadil Róbert Lantoši, ktorý zaznamenal gól a asistenciu. Jeho tím zdolal Litvínov jednoznačne 5:0. V ďalšom zápase Brno deklasovalo Kladno 8:1, Tomáš Marcinko strelil gól a pridal dve asistencie. Liberec zdolal Karlove Vary 5:4 po predĺžení, hostí poslal do predĺženia Dávid Gríger, ktorý pridal j dve asistencie.

česká liga - 19. kolo:

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Góly: 28. Závora, 28. LANTOŠI, 33. Fořt (LANTOŠI), 45. Järvinen, 52. Malát
/M. Tomek (Litvínov) odohral celý zápas a mal 27 zákrokov/

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)
Góly: 3. Lalancette, 13. Lalancette, 55. OKULIAR - 33. Nestrašil (DAŇO), 37. DRAVECKÝ (ČACHO), 44. Voženílek, 49. Kurovský (MARINČIN), 51. Růžička (DAŇO)

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Góly: 19. Zámorský - 4. Říčka, 18. Kousal, 30. PAULOVIČ, 47. Říčka, 50. Říčka, 57. Poulíček (PAULOVIČ)
/S. Hlavaj (Plzeň) odohral celý zápas a mal 24 zákrokov/

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 8:1 (1:0, 3:0, 4:1)
Góly: 2. Gazda, 25. Gazda (MARCINKO), 33. MARCINKO, 35. Vincour (MARCINKO), 47. Vincour, 48. Okál, 59. Vincour, 60. Lintuniemi - 55. Klepiš

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 5:4 pp (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0)
Góly: 26. Rychlovský (FAŠKO-RUDÁŠ), 36. Najman, 43. Filippi, 48. Vlach, 64. Najman - 7. Rachůnek (GRÍGER), 31. Procházka (GRÍGER), 37. Beránek, 54. GRÍGER

Viac o téme: Marko Daňo Tomáš Marcinko Róbert Lantoši Matej Paulovič Viliam Dravecký