VIDEO Labutia pieseň Zvereva na Turnaji majstrov: Vyrovnal sa Alcarazovi, no i tak končí

Alexander ZverevAlexander Zverev Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

TURÍN - Nemecký tenista Alexander Zverev zvíťazil nad Rusom Andrejom Rubľovom 6:4, 6:4 v zápase červenej skupiny na Turnaji majstrov.

Pre oboch to bol záverečný duel v Turíne, pred ktorým už nemali šancu postúpiť. Zverev sa síce bilanciou dve víťazstvá a prehra vyrovnal Carlosovi Alcarazovi a Daniilovi Medvedevovi, ktorí postúpili z červenej skupiny do semifinále, no mal z nich najhoršie skóre setov. Rubľov prehral všetky tri stretnutia, pričom nezvíťazil ani v jednom sete.

V úvode prvého setu si obaja vzali bod pri podaní súpera a vyrovnaný súboj vydržal do stavu 4:4. V 9. geme Zverev po viacerých zhodách brejkol súpera a bod potvrdil následne pri svojom podaní. Aj druhý set bol spočiatku vyrovnaný, no za stavu 3:3 Rubľov stratil podanie a súpera sa mu v ďalšom priebehu nepodarilo brejknúť. Zverev premenil vo víťazstvo tretí mečbal.