VIDEO Najlepší svetový hokej v Európe: Drámu Ottawy s Minnesotou rozhodli až nájazdy

Jonas Brodin a Vladimir Tarasenko v súboji pri mantineliJonas Brodin a Vladimir Tarasenko v súboji pri mantineli Zdroj: SITA/AP/Claudio Bresciani/TT

ŠTOKHOLM - Hokejisti Ottawy Senators zdolali Minnesotu Wild 2:1 po samostatných nájazdoch v zápase NHL Global series v Štokholme. Hráčov Minnesoty čaká v nedeľu v rovnakom dejisku ešte duel proti Torontu Maple Leafs.

Minnesota viedla od 27. minúty hry po presnom zásahu rakúskeho útočníka Marca Rossiho. V úvode tretej tretiny sa na radosť domácich presadil švédsky obranca Erik Brännström, ktorý poslal duel do predĺženia. O rozhodujúci samostatný nájazd sa napokon postaral americký útočník Josh Norris.

Senators figurujú so 16 bodmi na 12. mieste v tabuľke Východnej konferencie, pokým Minnesota je s 13 bodmi v priebežnom poradí taktiež na 12. priečke Západnej konferencie.

Philadelphia zvíťazila doma nad Vegas Golden Knights 4:3 po predĺžení, víťazný gól strelil po 60 sekundách Sean Couturier. V drese hostí zaznamenal dva góly a asistenciu Jonathan Marchessault. Flyers vyhrali štvrtýkrát v sérii, Vegas prehralo tretí z uplynulých piatich duelov.

Nashville zdolal Chicago 4:2 a ukončil sériu štyroch prehier.