Veľké meno pre slovenskú ligu: DAC povedie kouč, ktorý trénoval aj v Premier League

Xisco MuñozXisco Muñoz Zdroj: Profimedia

DUNAJSKÁ STREDA - Novým trénerom FC DAC 1904 Dunajská Streda sa stal Španiel Francisco Javier Muňoz Llompart, futbalovým menom Xisco Muňoz.

Štyridsaťtriročný kormidelník podpísal kontrakt do konca aktuálnej sezóny s opciou na ďalší rok. Informuje o tom klubový web. Spolu s ním prichádza na pozíciu asistenta-videoanalytika 43-ročný Roberto Cuesta Roman, realizačný tím rozšíri tiež nový kondičný tréner Miquel Gomila Andreu.

Ako tréner pôsobil aj v anglickej Premier League v tíme Watfordu. Okrem toho účinkoval v gruzínskom Diname Tbilisi, španielskej Huesce, cyperskom Anorthosise Famagusta a naposledy v Sheffielde Wednesday v 2. anglickej lige. Práve tam skončil na začiatku októbra.

Xisco Muňoz povedie svojich nových zverencov prvýkrát počas tréningu v utorok. „Sme radi, že sme sa dohodli s Xiscom. Je to dynamický mladý tréner s bohatými medzinárodnými skúsenosťami. Počas našej komunikácie sme našli porozumenie ohľadom cieľov pre túto sezónu a takisto aktuálnych silných a slabých stránok hráčskeho kádra.

Celkovo môžem skonštatovať, že proces prebiehal hladko a sme pripravení pustiť sa do prípravy na nadchádzajúce dôležité týždne. Xisco, jeho dvaja kolegovia a ich zástupcovia pricestujú zajtra, aby podpísali zmluvu s naším klubom. Nový štáb sa pustí do práce s mužstvom v utorok,“ uviedol nového trénera a jeho spolupracovníkov výkonný riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Viac o téme: FC DAC 1904 Dunajská Streda Xisco Muňoz
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/DAC 1904
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy