VIDEO Najlepšia reklama na NBA: Parádny zápas, šialené skóre a dráma do poslednej stotiny

Kevin Durant a Lauri MarkkanenKevin Durant a Lauri Markkanen Zdroj: SITA/AP/Rick Bowmer

UTAH - Basketbalisti Phoenixu zvíťazili v noci na pondelok v dramatickom zápase NBA na palubovke Utahu 140:137 až po dvojnásobnom predĺžení.

Basketbalisti Denveru prehrali v NBA na palubovke Clevelande 109:121. Pre obhajcu titulu to bola už druhá porážka za sebou.

Naopak, celky Bostonu a Sacramenta si pripísali už šiestu výhru v rade. Boston vybojoval výhru 102:100 na ihrisku Memphisu a Sacramento porazilo Dallas 129:113. Phoenix vydrel výhru v prestrelke s Utahom 140:137 po druhom predĺžení.

Denver odohral jedno zo svojich najhorších stretnutí za poslednú dobu. Nedarilo sa jeho oporám vrátane Nikolu Jokiča, ktorý mal problém s faulami a zápas zakončil s 18 bodmi a 10 doskokmi. Prvýkrát v sezóne sa tak nedostal cez 20 bodov. Cleveland si postupne vypracoval vedenie až o 26 bodov a až v závere, kedy hrali náhradníci, dovolil Nuggets znížiť.

Čudujúci sa Nikola Jokič Galéria fotiek (15) Čudujúci sa Nikola Jokič Zdroj: SITA/AP/David Dermer

"Dnes boli jednoducho lepší, my sme boli veľmi statickí, potrebovali by sme lepší pohyb. Oni si chvíľami robili, čo chceli," povedal Jokič. Cleveland, ktorý nemal svoju hlavnú hviezdu Donovana Mitchella, ťahali Darius Garland s 26 bodmi a nováčik Craig Porter, ktorý si 21 bodmi vytvoril osobný rekord. "Oceniť si zaslúžia ale hlavne naši pivoti, ktorí odviedli skvelú prácu s Jokičom, ktorý mal problém sa vôbec dostať k lopte," povedal Garland.

Memphis sa túto sezónu výsledkovo trápi, ale proti Bostonu bol blízko nečakanému víťazstvu. Celtics síce veľkú časť zápasu viedli, ale v koncovke sa museli veľmi modliť, aby súper neotočil skóre vo svoj prospech.

Dramatických záverečných šesť minút v Memphise

Kristaps Porzingis zaistil smečom minútu pred koncom tesné vedenie pre Boston, ale šesť sekúnd pred koncom Jrue Holiday nepremenil svoj pokus o smeč a Memphis mal z protiútoku otvorenú trojku Santiho Aldamu, ktorý v zápase premenil šesť trojok, ale túto poslal len do obruče. Boston tak so šťastím uhájil šiestu výhru v rade. Aldama celkom v zápase dal 28 bodov, jeho spoluhráč Desmond Bane 30 bodov. Porzingis za víťazov 26 bodov.

Boston tak zostal prvý vo Východnej konferencii pred Philadelphiou, ktorá zmietla Brooklyn 121:99. Joel Embiid sa o to postaral 32 bodmi, 12 doskokmi a 9 asistenciami.

Veľmi dobrú formu má aj Sacramento, ktoré uspelo v Dallase a dostalo sa pred neho v tabuľke. Domantas Sabonis k tomu prispel 32 bodmi a 16 doskokmi. De'Aaron Fox pridal 30 bodov. Kings si pomohli 17 trojkami. Za Dallas mal Luka Dončič 25 bodov, 10 doskokov a 7 asistencií.

Duo Fox - Sabonis nakombinovalo 62 bodov a priviedlo Kings k výhre

Veľkú drámu videli fanúšikovia Utahu, ktorí mohli dvakrát oslavovať, že ich obľúbenci proti Phoenixu odmietli porážku. Najprv v závere normálnej hracej doby vyrovnal Lauri Markkanen a poslal zápas do predĺženia. V ňom potom v poslednej sekunde vyrovnal Sexton. Lenže v druhom predĺžení zaúradoval Kevin Durant, autor 39 bodov, a Phoenix už si tentoraz výhru postrážil. Utahu nestačilo ani 38 bodov a 17 doskokov Markkanena.

Šialenosti a bláznovstvo na palubovke Utahu

LeBron James doviedol Los Angeles Lakers k výhre 105:104 nad Houstonom. Najlepší strelec histórie NBA si zapísal 37 bodov vrátane víťazného trestného hodu dve sekundy pred koncom.

Epický výkon nezastaviteľného LeBrona Jamesa

NBA - výsledky:

Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers 99:121 (22:23, 27:38, 22:33, 28:27)
Najviac bodov: Walker 26, Bridges 18, Dinwiddie 12 - Embiid 32 (12 doskokov), Maxey 25 (10 asistencií), Melton 21

Toronto Raptors - Detroit Pistons 142:113 (32:20, 37:25, 35:27, 38:41)
Najviac bodov: Siakam 23, Trent 18, Barnes a Schröder po 17 - Umude 19, Cunningham 18, Wiseman 15

Indiana Pacers - Orlando Magic 116:128 (21:42, 23:36, 34:29, 38:21)
Najviac bodov: Nwora 19, Mathurin 14, Haliburton 12 - Banchero 24, Wagner 19, Suggs 18

Cleveland Cavaliers - Denver Nuggets 121:109 (29:27, 37:31, 26:17, 29:34)
Najviac bodov: Garland 26, C. Porter 21, Mobley 16 (10 doskokov) - M. Porter 21, Jokič 18 (10 doskokov), Braun 13

Dallas Mavericks - Sacramento Kings 113:129 (36:35, 29:35, 31:37, 17:22)
Najviac bodov: Dončič 25 (10 doskokov), Irving 23, Hardaway 14 - Sabonis 32 (13 doskokov), Fox 30, K. Murray 17

Memphis Grizzlies - Boston Celtics 100:102 (27:26, 26:30, 23:23, 24:23)
Najviac bodov: Bane 30, Aldama 28 (12 doskokov), Jackson 17 - Porzingis 26, Tatum 20, Hauser 15

Utah Jazz - Phoenix Suns 137:140 2pp (30:30, 26:31, 28:24, 31:30 - 12:12, 10:13)
Najviac bodov: Markkanen 38 (17 doskokov), Horton-Tucker 25, Clarkson 22 - Durant 39 (10 asistencií), Booker 26, Gordon 20

Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder 91:134 (21:33, 22:43, 23:25, 25:33)
Najviac bodov: Grant 14, J. Walker 13, Ayton a Mays po 11 - Gilgeous-Alexander 28, Holmgren 16, Joe 15

Los Angeles Lakers - Houston Rockets 105:104 (20:28, 29:27, 32:20, 24:29)
Najviac bodov: James 37, Davis 27 (10 doskokov), Reaves 17 - Brooks 24, Sengün 23 (10 doskokov), VanVleet 15 (16 asistencií)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 15

Viac o téme: NBA LeBron James Kevin Durant Brooklyn Nets Toronto Raptors Houston Rockets Memphis Grizzlies Los Angeles Lakers Boston Celtics Indiana Pacers Denver Nuggets Phoenix Suns Orlando Magic Utah Jazz Sacramento Kings Detroit Pistons Portland Trail Blazers Philadelphia 76ers Cleveland Cavaliers Dallas Mavericks
  • Zdroj: TASR, ČTK