Mníchov pohltila Harrymánia: Kane sem i tam, čísla hovoria tou najjasnejšou rečou

Tešiaci sa Harry KaneTešiaci sa Harry Kane Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Útočník Harry Kane má v Bayerne Mníchov na dosah rekord v počte predaných dresov.

Bavorský celok podľa magazínu Kicker očakáva, že do konca roka predá vyše 100-tisíc dresov anglického futbalistu, čo doteraz žiadny hráč v histórii klubu v jednej sezóne nedokázal.

Kane prišiel do Bayernu v auguste za viac ako sto miliónov eur z Tottenhamu a stal sa najdrahším hráčom Bundesligy. Len v prvých dvoch dňoch po oznámení prestupu predal klub 20-tisíc dresov tridsaťročného kanoniera.

Teraz sa podľa Kickeru blíži počet predaných dresov k hranici stotisíc. "Nikdy predtým nenavštívilo naše sociálne médiá toľko ľudí ako keď k nám prišiel," uviedol na nedávnom valnom zhromaždení klubu šéf Bayernu Jan-Christian Dreesen.

Na valnom zhromaždení boli tiež zverejnené výsledky hospodárenia mníchovského celku v minulej sezóne 2022/23. V nej Bayern na predaji dresov a ďalších suvenírov získal 110,2 milióna eur.

Kane doteraz za Bayern odohral 16 zápasov a dal 21 gólov. V nemeckej lige má po 11 kolách na konte 17 gólov, a ak zo streleckého tempa príliš nepoľaví, mohol by ohroziť aj rekordných 41 zásahov Roberta Lewandowského z bundesligovej sezóny 2020/21.

Viac o téme: Bayern Mníchov Bundesliga Harry Kane
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy