VIDEO Golfista neudržal nervy na uzde: Ťažkosti s vybavením kuriózne posunul na úplne iný level!

Holandský golfista Joost LuitenHolandský golfista Joost Luiten Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

DUBAJ - Stratené loptičky nie sú pre golfistov na turnajoch nezvyčajnou záležitosťou, Joost Luiten ale ťažkosti s vybavením posunul na úplne novú úroveň. Na turnaji DP World Tour v Dubaji v nedeľňajšom záverečnom kole prišiel o tri palice. Všetky zostali na strome.

Holandský golfista neudržal nervy na uzde po zahratom bogey a mrštil palicou, ktorá pristála na blízkom strome. V snahe dostať driver dole hodil na strom ďalšiu palicu, ktorá tiež uviazla vo vetvách.

Obe sa potom snažil vyslobodiť jeden z usporiadateľov, ktorý na strom vyliezol, zhodiť sa mu ich ale nepodarilo. Luiten medzitým pokračoval vo vlastnej záchrannej akcii, o niekoľko hodov neskôr bola výsledkom len tretia golfová palica v korune stromu.

"Snažil som sa ju dostať dole tým, že som ju chcel trafiť inou palicou. Nakoniec ale skončili hore na strome zaseknuté ďalšie dve palice a nemohol som ich dostať dole," opísal Luiten neúspešnú "operáciu".

Víťaz šiestich turnajov European Tour (teraz DP World Tour) sa potom ešte snažil palice zo stromu zosieťovať, ani tento pokus ale nebol úspešný. Zvyšok kola dohral s 11 palicami a turnaj zakončil s tromi ranami nad par na treťom mieste od konca. "Tak nejako to pekne zhrnulo celý môj týždeň," konštatoval.

Viac o téme: Golf DP World Tour Joost Luiten
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/DP World Tour
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy